Наша країна є однією з небагатьох у світі, що надає змогу безплідним парам та одиноким жінкам стати батьками біологічної дитини за участі сурогатної мами.
До початку 2022 року Україна була одним з найбільших міжнародних центрів сурогатного материнства. На цей час за оцінками спеціалістів у сфері репродуктивних технологій, із допомогою програми СМ щорічно на українських теренах народжується близько 300 дітей.
Саме тому, дотримання правових аспектів на кожному етапі програми є запорукою її успішної реалізації, спокою та впевненості, як для майбутніх батьків, так і для сурогатної мами.
Що таке сурогатне материнство?
Згідно зі статистикою, кожна п’ята родина в Україні не може мати дітей через різні причини. Безпліддя стає глобальною світовою проблемою, що може призвести до справжньої демографічної катастрофи, адже кожна шоста людина у світі стикнулися із цією недугою.
Сучасні репродуктивні технології подарували можливість людям, що з певних причин не можуть самостійно зачати або виносити дитину відчути радість батьківства із допомогою програми сурогатного материнства.
Сурогатне материнство є одним з легалізованих методів лікування безпліддя із використанням допоміжних репродуктивних технологій за участі сурогатної мами, що регулюється законодавством України.
Фактично, сурогатне материнство — це процедура екстракорпорального запліднення, в якій беруть участь біологічні батьки, чиї статеві клітини використовують для створення ембріона та сурогатна мама, яка буде виношувати та народжувати дитину. Слід зауважити, що сурмама не може бути одночасно й донором ооцитів, що виключає її генетичну спорідненість із дитиною. Після народження дитини, біологічні батьки отримують свідоцтво про народження, де вони вказані як мати та батько. Дані щодо сурогатної матері ніде не вказані, ця інформація є суто конфіденційною.
Законність суррогатного материнства в Україні
Україна є однією з найбільш популярних країн для сурогатного материнства, що зумовлено високою якістю медичного обслуговування, доступністю процедури, поміркованою ціновою політикою та лояльним законодавством.
Чинне законодавство України чітко регламентує процедуру сурогатного материнства та гарантує безпечність програми СМ як для майбутніх батьків, так і для сурмами. Генетичні батьки захищені Законом та є офіційними батьками дитини з моменту зачаття.
Гестаційне сурогатне материнство за фінансову винагороду на території України є легітимнимта регулюється наступними нормативно-правовими актами:
- Цивільний Кодекс України ст. 281
- Сімейний кодекс України ст. 123
- Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» ст. 48
- Наказ МОЗ України №787 «Про затвердження Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій».

Центр сурогатного материнства Артеміда шукає сурогатних мам
Стати сурогатною мамою в Україні може дієздатна повнолітня жінка, яка має як мінімум одну власну здорову дитину та не має медичних протипоказань. Процедура потребує її добровільної згоди та згоди чоловіка, якщо майбутня сурогатна мама заміжня.
Центр сурогатного материнства Артеміда вже понад 15 років допомагає безплідним парам та жінкам втілити у реальність свою заповітну мрію із допомогою сурмами.
Ми шукаємо жінок, які мають бажання стати сурогатною мамою на найкращих умовах та гарантуємо їм:
- надійну можливість покращити матеріальне становище своєї родини;
- своєчасні виплати та приємні бонуси;
- професійний юридичний та медичний супровід на всіх етапах програми сурогатного материнства;
- повну конфіденційність програми СМ;
- комфортне житло у другій половині вагітності та найголовніше: усвідомлення того, що ви змогли подарувати іншим людям сенс життя.