Багатогодинна подорож в автобусі може спричинити захитування, коли ви відчуватимете запаморочення й нудоту. З такою проблемою стикаються не тільки діти, а й дорослі різного віку.
Коли ви купуєте квитки на автобус тут https://euroticket.pl/, важливо заздалегідь подбати про те, щоб добре почуватися в дорозі. На шляху водій не буде зупинятися за кожною вимогою пасажирів. Розглянемо способи, як уникнути захитування, особливо коли на вас чекає довгий переїзд.
Що зробити перед посадкою в транспорт
Часто люди, які страждають від нудоти під час подорожі, нічого не їдять до того, як сісти в автобус. Проте це не допоможе уникнути неприємних симптомів. Перекус обовʼязково має бути, але легкий – варто уникати жирних продуктів, або таких, що викликають важкість у шлунку. Не можна наїдатися, їжу вживати краще маленькими порціями.
Запорука гарного самопочуття в дорозі – достатня кількість води. Це має бути газована бутильована рідина, а не солодкий напій. Проте враховуйте наявність туалету в автобусі. Якщо його немає, дуже багато пити не варто, інакше доведеться часто просити водія про санітарну зупинку.
Ще один хороший спосіб – прийняти спеціальну пігулку від захитування. Такі препарати продаються в аптеках. Враховуйте, що випити ліки потрібно за певний час до виїзду. Крім того, прислухайтесь до свого організму: якщо, наприклад, на голодний шлунок ви почуваєтесь краще в дорозі, не їжте.
![Що робити щоб не захитувало в автобусі:](https://i0.wp.com/ukrpulse.org.ua/wp-content/uploads/2025/02/810fa7bd4f9bf2e14f2f0735f79b8715_40356_1430x946.webp?resize=768%2C432&ssl=1)
Профілактика захитування в транспорті
Є декілька ефективних методик, які допоможуть вам полегшити самопочуття вже в дорозі:
- дивіться у вікно та сконцентруйтесь на лінії горизонту. У такий спосіб ви допоможете мозку отримувати потрібні імпульси та швидко синхронізувати їх із сигналами від внутрішнього вуха;
- відкрийте вікно, якщо інші пасажири не проти. У багатьох автобусах є вентиляція для кожного сидіння – увімкніть її та направте на себе;
- не читайте й не дивіться в телефон. У такому разі дисонанс між тілом та очима посилиться, у результаті нудоту може відчути навіть повністю здорова людина, яка раніше не стикалася з подібними проблемами.
Ще один ефективний спосіб – мʼясні цукерки або льодяники з вітаміном С. Вони блокують виділення гістамінів та покращують самопочуття.
Захитування в автобусі можна уникнути, якщо заздалегідь подбати про це. Спеціальні препарати, легка їжа та достатня кількість води перед дорогою допоможуть витримати подорож, навіть якщо вона триватиме багато годин.