Існує думка, що те, як звучить акустична система, значною мірою залежить від матеріалу, з якого виготовлено колонки. Музичні експерти вважають, що цей фактор аж занадто перебільшений, хоча він дійсно є важливим для чистоти та якості звучання. Перед тим як перейти до огляду основних типів корпусів, пропонуємо ознайомитися з асортиментом музичного обладнання за посиланням.

Акустика домашня з пластику
Пластик є матеріалом, що найчастіше застосовується у виробництві бюджетних варіантів акустичних систем для дому. Такий корпус відрізняється легкістю, завдяки специфіці виготовлення дозволяє створити різні форми, чим істотно полегшує життя дизайнерам.
Щодо звуку: різні пластмаси значно відрізняються за своєю акустикою. У виробництві високоякісної домашньої акустики великою популярністю пластик не користується і рідко використовується у професійних системах, оскільки не забезпечує достатньої жорсткості. Винятки — портативні активні системи, де важлива мала маса.
Пластиковий корпус колонки недостатньої товщини й щільності починає резонувати при збільшенні гучності навіть до 60-90 %. У якісних системах, з розрахованою товщиною і відповідними акустичними властивостями матеріалу, «паразитні» середньочастотні резонанси зводяться до мінімуму, однак, вартість подібних АС практично дорівнює аналогам з інших матеріалів. Отримати з бюджетної пластикової колонки глибокий і адекватний низ не допоможе навіть запаморочлива еквалізація.
Аудіо акустика для дому з дерева
Дерево вважається одним із найкращих матеріалів для виготовлення акустичних колонок. Все завдяки поглинаючим властивостям високої якості. Проте для створення справді якісних АС такого типу, матеріал необхідно вибирати ще на етапі вирубки лісу, оскільки важливим є все, починаючи від регіону, де виросло дерево, закінчуючи вологістю складського приміщення, де воно зберігалося, температурою і технологією сушіння.
У сучасному виробництві рідко використовують масив дерева через його нестабільність та високу вартість. Проте корпуси з МДФ, облицьовані натуральним шпоном або цінними породами, залишаються стандартом для Hi-Fi та Hi-End акустики. Також деякі бренди, як-от Audio Note чи Zingali, продовжують створювати колонки з масиву дерева.
Аудіо система для дома із ДСП та МДФ
Деревно-стружкову плиту за вартістю можна порівняти з пластиком, водночас вона не має тих недоліків, які притаманні пластиковим корпусам. Найсуттєвішою проблемою матеріалу визнається низька міцність, при доволі високій масі. Звукопоглинання в ДСП неоднорідне і в низці випадків можливе виникнення низько- і середньочастотних резонансів, хоча ймовірність їхньої появи нижча, ніж у пластику. Ефективно гасити резонанси можуть плити товщиною понад 16 мм, які досягають необхідної щільності.
МДФ — один із найпоширеніших сучасних матеріалів для виробництва будь-якого виду акустики. Деревно-волокниста плита має середню щільність, достатній рівень звукопоглинання, високі зносостійкість і міцність. МДФ дешевий у виробництві, має акустичні властивості, схожі з деревиною, водночас стійкість до механічних пошкоджень у нього дещо вища. У МДФ достатня акустична жорсткість корпусу АС, а звукопоглинання відповідає параметрам, необхідним для створення HI-FI акустики. По співвідношенню ціна-якість цей матеріал є лідером.
Метал, камінь і скло: акустичні колонки для дому з альтернативних матеріалів
Метал. Найчастіше у виробництві колонок з металу застосовується алюміній та його сплави. Для того, щоб знизити вібрації корпусу, підвищити звукопоглинання і запобігти шкідливим резонансам, зазвичай застосовуються сендвіч-панелі, в яких між двома алюмінієвими листами розташовується прошарок із поліетиленової смоли або іншого матеріалу низької щільності. У зв’язку з тим, що хвилі добре відбиваються і погано поглинаються, дуже велике значення набуває точний розрахунок конструкції корпусу, підбір випромінювачів, фільтри, що використовуються, а також якість з’єднань окремих деталей.
Камінь. Один з найдорожчих матеріалів для виробництва акустичних колонок. Його масивність і жорсткість дійсно дозволяють знизити вібрації, однак повністю уникнути їх неможливо — все залежить від конструкції. Бездоганне відображення і практична неможливість появи вібраційних резонансів роблять ці матеріали затребуваними в середовищі особливо вимогливих слухачів. Особливо високо цінують пористі породи каменю, в яких коефіцієнт поглинання звуку вищий.
Скло. Оригінальне рішення, успіхів в якому досягли лічені одиниці виробників. Матеріал більше цікавий для дизайнерів, оскільки акустично створює певні проблеми, головним чином у вигляді резонансів. Серед брендів, що експериментували з прозорими корпусами, можна згадати Waterfall Audio. Вартість прозорих колонок складно віднести до демократичної, адже виробництво пов’язано з низькою технологічністю і високою ціною процесу.
Вибір акустичної системи — справа суто індивідуальна, яка залежить від багатьох факторів. Враховувати варто все, від того, яка вимога встановлена до якості звучання, до того, який дизайн бажано відтворити у приміщенні. І якщо від асортименту АС виникає розгубленість, не слід уникати поради компетентного фахівця, який допоможе купити саме ту модель, що задовольняє саме ваші потреби.