Вівторок, 15 Квітня, 2025

Війна

Новини компаній

Як розвивати спортивні здібності в дітей? ТОП порад від тренера

Говорити про користь регулярної фізичної активності для здоров’я можна довго, але далеко не всі дотримуються порад про важливість здорового способу життя. Це, до речі, стосується не лише дорослих, а й дітей.

До мене, як до тренера, досить часто приходять люди різного віку та статі. Хтось хоче схуднути, комусь потрібно повернути тонус м’язів після операції, а хтось хоче бути витривалішим, бо розуміє, що вже не може піднятися пішки на 5 поверх. Часто цікавляться люди і тим, як привчити дітей до спорту? Дорослі можуть себе змусити робити те, що треба, бо в них більше дисципліни, а от у випадку з дітьми все набагато складніше.

спортивні здібності у дітей

У мене за плечима понад 15 років роботи з людьми різного віку, зокрема і з дітьми та підлітками. Саме тому я хочу поділитися з вами рекомендаціями стосовно того, як зробити так, щоб для вашої дитини спорт не був тим, що її змушують робити. Вона має сама його полюбити. Без правильного підходу навіть найобдарованіша дитина може втратити інтерес до тренувань. Ось поради, які, як показує мій досвід, справді працюють.  

1. Не починайте з жорсткої дисципліни

Спорт має приносити радість – це головне, що ви маєте зрозуміти. Те, що нав’язується силою автоматично викликає відторгнення, навіть у тому випадку, коли це щось хороше. Загалом якщо говорити про виховання, то спеціалісти з сімейної психології схиляються до того, що у батьків з дітьми має бути діалог, який побудований на основі довіри. Тільки так можна мінімізувати конфлікти, позитивно вплинути на майбутнє дитини та зберегти протягом всього життя бажану близькість у стосунках. У випадку зі спортом все працює точно так само.

Перший етап – це зацікавити, викликати інтерес і задоволення від руху. Долучіться до фізичної активності разом. Грайтеся, смійтеся, дайте простір. Спорт – це не обов’язково складні та фізично важкі вправи, наприклад, на перекладині чи брусах. Футбол, баскетбол, плавання, біг – це теж спорт. До речі, батути для дітей https://creativeplay.com.ua/batytuє ще одним чудовим способом розвивати координацію, витривалість і загальну фізичну активність. Стрибки здаються просто веселою грою, але насправді вони активно тренують м’язи, покращують рівновагу й сприяють розвитку вестибулярного апарату. Першою асоціацією не має бути біль у м’язах, примус та крики. Це має асоціюватися з веселощами та приємним дозвіллям, яке окрім цього ще й приносить користь для здоров’я та є запорукою хорошого самопочуття.

2. Будьте прикладом 

Ця порада випливає з попередньої. Діти беруть приклад зі своїх батьків. Частіше за все хлопчики дивляться на те, що робить тато, а дівчатка стараються копіювати маму. Подумайте, що у вільний час робите ви? Якщо вдома всі ведуть малорухливий спосіб життя, постійно сидячи на дивані перед телевізором, але від дитини вимагають тренуватись – це не працюватиме. Такі вимоги автоматично будуть сприйматися як покарання за щось. Сімейні прогулянки, ранкова зарядка разом, активний відпочинок – це краще за будь-які слова і точно краще за примус.

як привчити дітей до спорту

Будьте прикладом для своєї дитини і вона обов’язково прийде до спорту не через скандали, а через розуміння того, що це справді потрібно і батьки не просто говорять про це словом, а й показують ділом на своєму прикладі.

3. Не женіться за результатами

Звичайно, спорт завжди супроводжується певним змаганням, але це не обов’язково має бути саме конкуренція з іншими. Змагання з самим собою теж дасть свої результати і дозволить не стояти на місці, а постійно прогресувати. Не всі народжуються з покликанням до спорту. Таланти можуть бути в іншому. Саме тому не потрібно чекати від дитини медалей чи виграних змагань. Спорт, перш за все, має бути про підтримання здоров’я, а не про заслуги. Коротше кажучи, потрібно тренуватися, щоб жити, а не жити, щоб тренуватися.   

4. Різноманіття – ключ до гармонійного розвитку

Дуже часто діти «вигорають» у спорті саме тому, що рано потрапили в жорсткі рамки однієї дисципліни. Я за те, щоб у молодшому віці дитина пробувала різні напрямки: плавання, легка атлетика, гімнастика, єдиноборства. Це не лише фізично корисно – так вона сама зрозуміє, що їй до душі.

як привчити дітей до спорту

5. Харчування – частина здорового способу життя

Чомусь часто батьки недооцінюють значущість правильного харчування. Якщо ваші син або донька харчується лише солодощами, фаст-фудом та газованими напоями, то це далеко не про здоровий спосіб життя. Щоб можна було ефективно тренуватися, потрібно відповідно харчуватися. Повноцінні сніданки, достатньо білка, води, овочів та фруктів – це те, що безпосередньо впливає на витривалість, концентрацію, відновлення після фізичних навантажень.

Підсумуємо 

У кожної дитини свій шлях. Не варто порівнювати її – ні з іншими, ні з вашими очікуваннями. Наберіться терпіння, створіть атмосферу підтримки, дозвольте дитині знайти свою мотивацію і тоді ви побачите справжній спортивний потенціал. Не забувайте й про правильний приклад.

Інше в категорії

Завантажити ще Завантаження...No more posts.