Для більшості українців червоне світло – це однозначний сигнал зупинки. Але мало хто здогадується, що існують винятки, коли проїзд на червоне не лише дозволений, а й необхідний.
Передусім – регулювальник. Якщо на перехресті чергує поліцейський і жестами дає дозвіл на рух, саме його команди мають пріоритет. Навіть якщо світлофор горить червоним – дійте згідно з вказівками регулювальника. Про це повідомив портал mmr.net.ua.
Друга ситуація – завершення маневру. Якщо ви вже виїхали на перехрестя, але опинились у вимушеній зупинці, скажімо, через зустрічний транспорт, і в цей момент перемкнувся сигнал світлофора на червоне, не варто зупинятись або здавати назад.
У такому разі головне безпечно завершити рух і залишити перехрестя.
Третє – зелена стрілка. Якщо на світлофорі червоне, але при цьому горить додаткова зелена стрілка (наприклад, направо), ви можете їхати в тому напрямку.
Існують ще кілька винятків. Якщо позаду вас наближається швидка допомога, пожежна машина або поліція з увімкненими мигалками, інакше не вдається їх пропустити, можна проїхати на червоне світло.
Аналогічно, якщо йдеться про екстрену ситуацію, пов’язану з порятунком життя, порушення правил стає виправданим.