Війна

Умєров: Мобілізація у наступному 2025 році триватиме

Міністр оборони України Рустем Умєров під час виступу на форумі “Україна 2024. Незалежність”, 27 серпня 2024 року, Київ. Міноборони

Міністр оборони України Рустем Умєров сказав, що мобілізація у 2025 році триватиме, щоб тримати оборону і виконувати завдання військової стратегії.

Про це він заявив 12 листопада під час Щорічних загальних зборів Європейської Бізнес-асоціації в Україні (European Business Association, EBA).

Він нагадав, що питання мобілізації та бронювання працівників для бізнесу міноборони координує спільно з мінекономіки.

"Ми даємо рекомендацію, скільки нам потрібно для того, щоб тримати фронт; для того, щоб мати стратегічні резерви, оперативні резерви. Ми намагаємося змінити парадигму, щоб, як я і раніше зазначав, служба була честю, а не тим, що суспільство зараз сприймає: «бусифікація», ТЦК, погане тренування тощо", — уточнив глава Міноборони.

Він сказав, що уряд намагається змінити підходи до мобілізації, служби тощо. Прикладом назвав постанову, про яку стало відомо напередодні — спрощене переведення з бригади в бригаду через мобільний застосунок для військових "Армія+".

Проте, щоб тримати оборону і виконувати всі цілі й завдання військової стратегії, наступного року МОУ повинно продовжувати мобілізацію, зазначив Умєров.

"Цього літа ми разом з колегами з Кабміну працювали над тим, що економіка потребує резервування. Кабмін і «Дія» провели декілька постанов, і ми зі своєї сторони зарезервували певну кількість людей, але мусимо продовжувати мобілізацію", — додав глава МОУ.

Президент України Володимир Зеленський підписав закони про продовження терміну воєнного стану та мобілізації до 7 лютого 2025 року.

На 10 Київському міжнародному економічному форумі 7 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що за останні два місяці 98% повісток розсилали людям, які не платять податків і ніде не зареєстровані як працевлаштовані.

Голова фонду "Повернись живим" Тарас Чмут, коментуючи ситуацію з мобілізацією, сказав, що українська армія для повноцінного доукомплектування потребує не менше 500 тисяч нових військовослужбовців.

Наприкінці жовтня секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко казав, що в ЗСУ планують призвати ще 160 тисяч людей. Завдяки цьому укомплектованість частин має сягнути 85%.

Інше в категорії