Новини Житомир

У провулку Червоному в Житомирі продовжується будівництво житла для вимушених переселенців

Поверх за поверхом у провулку Червоному, 60 в Житомирі виростають новобудови, в яких у 2025 році отримають квартири вимушені переселенці. Будівництво фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО.

Станом на жовтень 2024 року в Житомирській громаді зареєстровано понад 15,6 тисяч переселенців, і щодня прибувають нові люди, що ставить перед містом нагальні виклики. Зведення комплексу на Червоному провулку є найбільшим проєктом у цій сфері — нове житло надасть прихисток 116 родинам.

Переваги новобудов перед реконструкцією

За словами координатора проєкту Бориса Пахолюка, крім нового будівництва місто продовжує реконструювати існуючі приміщення під тимчасове житло для ВПО. Однак цього недостатньо для задоволення потреб, а відновлення старих будівель часто вимагає великих інвестицій, які можуть бути співставні з будівництвом нових споруд.

«Реконструкція старих будівель потребує значних фінансових вкладень, часто співставних із будівництвом нових будинків. Крім того, такі приміщення не завжди можуть забезпечити необхідний рівень комфорту та доступності. Нове ж будівництво дозволяє одразу впроваджувати сучасні стандарти, включаючи доступність, благоустрій територій і енергоефективні рішення» — пояснює Борис Пахолюк.

Відео дня

Новий житловий комплекс стане прикладом сучасної квартальної забудови. На сьогодні стан готовності об’єкту – на рівні 16%. Завершений комплекс відповідатиме найсучаснішим будівельним нормам, а для мешканців буде облаштовано укриття, якого не має жоден інший житловий будинок у Житомирі. Цей комплекс стане прикладом нових стандартів якості квартальної забудови.

«З одного боку, це соціальне житло, а з іншого — приклад сучасного підходу до розвитку житлових масивів в місті. Ми використовуємо принцип гуманної забудови — тут будуть чотириповерхові будинки з благоустроєною прилеглою територією. Проєкт має на меті продемонструвати місцевим забудовникам та мешканцям приклад сучасного якісного планування та будівництва», — розповідає Борис Пахолюк.

Житло як інструмент соціальної підтримки

Українські міста, зокрема Житомир, поки що не мають достатнього фонду тимчасового житла. Європейська ж практика показує, що муніципальний житловий фонд може слугувати інструментом реагування на соціальні виклики й регулювання місцевого ринку нерухомості. Таке житло може надаватися не лише соціально вразливим групам, але й молодим сім’ям чи працівникам соціальної та комунальної інфраструктури, що може сприяти залученню нових фахівців у місто.

«Міжнародні партнери, з початку підготовки проєкту, наголосили на важливості будівництва нового житла, яке має залишитися в управлінні та власності територіальної громади. Всі сторони погодилися, що необхідно створити сучасний муніципальний тимчасовий житловий фонд відповідно до європейських стандартів якості та екологічних норм. Важливо, що ми не зупиняємося на зведенні «коробки» будинку і проведенні зовнішніх робіт, як це часто роблять приватні забудовники. Ми виконуємо внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, встановлюємо меблі та побутову техніку. Квартири здаються готові під ключ, і сім’ї отримають помешкання, які готові для проживання», — пояснює Борис Пахолюк.

Цей проєкт стане прикладом того, як інвестиції в нове житло можуть позитивно впливати на громаду та підтримувати людей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Програма «Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення звільнених міст в Україні» фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО. До програми увійшло 6 міст: Дубно, Житомир, Ковель, Львів, Макарів та Чернівці.

 

Джерело: Житомирська міська рада

Джерело

Інше в категорії