Новини Житомир

В Україні випустили символічні листівки для жінок, які пережили насильство

Жінки, які пережили гендерно зумовлене насилля (ГЗН), можуть поділитись власною історією і отримати листівки з насінням маку, чорнобривців, петунії та портулаку.

Свій досвід, негативні думки чи переживання кожна може описати на папері, розірвати його, висадити насіння та виростити квіти, які мають стати символом надії й безпечного майбутнього.

Такі листівки випустили в межах проєкту «Фрезія», спрямованого на боротьбу з гендерно зумовленим насиллям, яке в Україні переживають здебільшого жінки. Кожна п’ята з них старша 60 років. 67% українок зазнають насилля у віці 25-59 років, а 8% — у віці 18-24 роки. 

«Боротись із ГЗН зараз дуже важливо, особливо в умовах війни, коли загострюються соціальні проблеми, і вразливі групи стають ще піддатливішими до насильства. Це не лише питання прав людини, але й серйозний бар’єр для розвитку суспільства. І важливо говорити про це відкрито, адже поширення інформації допомагає змінювати суспільні установки, запобігати насильству та надавати підтримку тим, хто його зазнав», — каже Ірина Мешкова, керівниця напрямку MHPSS БФ «Світ Українцям». 

Відео дня

У цьому напрямку фонд проводить інформаційно-просвітницьку роботу: організовує тренінги, семінари, знімає інформаційні відео та надає безкоштовну психологічну підтримку. Усе — аби підвищити обізнаність жінок, які могли б самостійно розпізнавати ГЗН та вчасно звертатись по допомогу. Цей проєкт БФ «Світ Українцям» реалізовується за підтримки Soleterre та фінансується Італійською Агенцією з Питань Співпробітництва в Галузі Розвитку (AICS).                                                                                                 

Дізнатись більше інформації про боротьбу з гендерно зумовленим насиллям можна за посиланням: https://www.worldtoukrainians.org/freesia 

Цей проєкт є частиною Ініціативи  з екстреної допомоги населенню, що постраждало внаслідок війни в Україні та сусідніх країнах, яка фінансується Італійською агенцією з питань співробітництва в галузі розвитку із внеском 46,5 млн євро.

Ініціатива підтримує 27 проєктів, очолюваних італійськими, міжнародними та місцевими організаціями громадянського суспільства (ОГС), які надають життєво необхідну гуманітарну допомогу в таких сферах як освіта охорона здоров’я, захист, водопостачання, санітарія та ггієна надзвичайні ситуації та розмінування, що охоплюють понад 900 000 осіб.   

Ініціатива продовжує успішні результати з першого тендеру з екстреної допомоги Італійської агенції з питань співробітництва в галузі розвитку (AICS) у 2022 році, яка виділила 14 млн євро на 14 проєктів в Україні, надавши підтримку понад 150 000 особам із вразливих груп населення. 

 

Джерело

Інше в категорії