STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Освітня програма орієнтована на дівчат віком 16–21 рік.
Перший онлайн воркшоп відбудеться: 4 грудня, 18:00. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/m8sTuH41JGgVrkYN9.
У сучасному цифровому середовищі кіберзагрози стають усе масштабнішими. Лише у 2023 році українські користувачі TikTok зіткнулися з хвилею фішингових атак, а багато вимушених мігрантів стали жертвами шахрайських оголошень з обіцянками допомоги. На тлі цих викликів зростає потреба в знаннях із захисту персональних даних та цифрової грамотності.
Щоб дати дівчатам необхідні інструменти, STEM is FEM пропонує серію воркшопів та практичних занять. Під час програми учасниці зможуть навчитися:
- розпізнавати кіберзагрози (фішинг, шахрайства в соцмережах і месенджерах);
- захищати свої персональні дані (створення надійних паролів, двофакторна аутентифікація);
- забезпечувати онлайн-безпеку в соцмережах та у світі AI, протистояти кібербулінгу та уникати небезпечних ситуацій.
Програма також розкаже про перспективи для побудови кар’єри у сфері кібербезпеки, про історії успіху жінок у цій галузі та доступні освітні можливості.
До створення проєкту залучилися провідні українські та іноземні спеціалісти з теми кібербезпеки.
«Кібербезпека — це не лише про технічні навички, але і про критичне мислення в цифровому середовищі, — ділиться український IT-підприємець та співзасновник інвестиційної групи Roosh Сергій Токарєв. — Ми прагнемо дати дівчатам інструменти, які дадуть змогу їм розпізнавати загрози в діджиталі, захищати власні персональні дані та будувати кар’єру в перспективній сфері кібербезпеки».
Відео дня
Ініціативу підтримали Women4Cyber, SET University, #stop_sexтинг, Cyber Unit Technologies.