Сьогодні, 12 листопада, Всесвітній день боротьби з пневмонією.
Свята і події
12 листопада в Україні і світі святкують Всесвітній день боротьби з пневмонією. Він був заснований 2009 року під егідою Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії, щоб привернути увагу до пневмонії як однієї з основних причин смертності серед дітей у віці до п’яти років. Мета цього дня – підвищити обізнаність про серйозність хвороби, наголосити на важливості вакцинації та доступу до медичної допомоги, а також закликати до профілактичних заходів і лікування.
Пневмонія є інфекційним захворюванням легень, яке викликається бактеріями, вірусами або грибками. Вона може бути особливо небезпечною для дітей, людей похилого віку та осіб із ослабленою імунною системою. Щороку пневмонія спричиняє близько 2,5 мільйона смертей у всьому світі, серед яких багато випадків можна було б уникнути через вчасну вакцинацію, доступ до антибіотиків та інші заходи профілактики.
День синичок -це свято присвячене відзначенню та захисту цих миленьких птахів. Основна мета привернути увагу до важливості забезпечення їх годівницями та допомоги в переживанні холодів.
Відео дня
🐦 Спів синички віщує прихід весни. Люди помітили, що пташки щебечуть напередодні теплої погоди.
🐦 В давнину 12 листопада люди пригощали синичок крихтами хліба та маленькими шматочками сала. А після цього всі уважно спостерігали за пташками. Якщо синичка спочатку клювала сало, вважалося, що в господарстві водитиметься худоба. Якщо її привабили крихти – в обійсті буде достаток.
🐦Синичка своїм співом передбачає людям їх завтрашній день. Лише треба зрозуміти зміст пташиного послання, вловивши приховані символи.
🐦 Якщо синиця б’ється в віконну шибку, то невдовзі будуть гості.
🐦 Якщо синичка залетіла в оселі, очікуйте на добру звістку.
🐦 Якщо синички злітаються до будинку зграйками – це віщує близькі холоди.
🐦 Якщо синичка сіла на руку, потрібно загадати бажання. Воно неодмінно збудеться.
Церковне свято
12 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Йосафата. Він був відомим православним святим, який жив у ХІІ столітті. Він був архієпископом Київським і Галицьким і відомим проповідником та захисником православної віри. Йосафат був відомий своєю непохитною вірою та відданістю Богу, незважаючи на численні випробування та переслідування. Він був убитий 1054 року під час нападу на Київ, коли місто було захоплене половцями.
Що не можна робити 12 листопада
- Не можна заглядати у дзеркало до світанку.
- Забороняється займатися важкою фізичною працею.
- Не слід брати і давати гроші в борг.
Народні прикмети і традиції на 12 листопада
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: ще не похолодало — до ранньої весни;
- мряка вранці — чекайте на заморозки ввечері;
- хмари проти вітру пливуть — буде сніжити;
- яка погода цього дня — таким буде початок грудня;
- якщо вже випав сніг, то пролежить до самої весни, а вона прийде пізно.
Наші предки намагалися цього дня придбати якусь важливу річ, вірили, що вона довго і вірно служитиме. А ще існувало цікаве повір’я: якщо у дівчини ще не з’явився кавалер, то вона буде самотньою до Масниці.
Іменини
Борис, Володимир, Данило, Дмитро, Іван, Костянтин, Лев, Матвій, Микола, Олександр, Опанас, Степан, Федір.
Талісманом людини, народженої 12 листопада, є топаз. Згідно з легендами, цей дорогоцінний камінь здатний лікувати нервову систему. Також топаз покращує імунітет.
Погода у Житомирі
Протягом усього дня погода у Житомирі буде похмурою. Вранці продовжує йти нічний дрібний сніг, але ближче до середини дня він повинен закінчитися. +1+4 градуси.