На території парку НПП “Дністровський каньйон” працівники виявили ряд унікальних знахідок. Осінні комплексні спостереження працівник парку провели на території урочища Маришівка.
Як інформують “Тернополяни”, фахівці виявили ряд унікальних знахідок.
“На крутому схилі Дністра північно-західної експозиції виявлено рідкісне угруповання з Зеленої книги України – Угруповання ацидофільних скельнодубових лісів (Quercetа petraeae) – домінантом якого виступає дуб скельний, поодиноко зростають дуб звичайний, липа серцелиста, граб звичайний, а також трапляється рідкісне дерево берека – зникаючий вид внесений до Червоної книги України. Чагарниковий ярус формують ліщина звичайна, дерен справжній та клокичка периста – реліктовий вид з диз’юнктивним ареалом єдиний представник родини у природній флорі України, внесений до Червоної книги України зі статусом рідкісний”, – йдеться у дописі НПП “Дністровський каньйон”.
Вище по схилу траплялися фрагменти ще одного рідкісного угруповання – угруповання звичайнодубових лісів (Quercetа roboris) з домінуванням плюща звичайного (Hedera helix).
Під час обстеження цього урочища виявлено ще такі рідкісні види рослин: коручку чемерниковидну та лілію лісову – Червона книга України та регіонально рідкісні види – аконіт молдавський, кадило сарматське, воронець колосистий, вовчі ягоди звичайні та аспленій волосовидний.
На річні Дністер формуються осінні агрегації водоплавних птахів. Зокрема було спостережено близько 500 особин крижнів.
У лісі та особливо на освітлених ділянках узлісь спостережено активний літ кокцинелідового жука гармонії азійської (Harmonia axyridis) ̶ інвазивного виду комах для територій Парку та України загалом.
У лісовій підстилці виявлено рідкісну ногохвістку ̶ тетрадонтофору блакитку, яка занесена до Червоної книги України. Цю знахідку можна вважати індикатором добре збереженого старовікового лісу.
“Цікавими є знахідки черепашок наземних видів молюсків у цьому урочищі. Деякі з них є новими для списків фауни Парку та одними із небагатьох знахідок в Україні. Проводиться робота над аналізом зібраного матеріалу. Осінь це також грибна пора, їхнє різноманіття захоплює та вражає. Проте при збиранні цих дарів осені будьте вкрай обережні, беріть тільки ті гриби у яких ви впевнені”, – наголосили спеціалісти.