Гігієна та харчування — 90% нашого здоровʼя. Адже порушення у цих сферах може призвести до захворювань, зокрема — інфекційних. Найчастішою причиною отруєнь стає стафілокок, або стафілококова інфекція, яка виникає внаслідок потрапляння в організм ентеротоксину.
Як інформують “ВІКНА”, у випадку вживання їжі, де був стафілокок, у 90% випадків людина отримає отруєння. Однак стафілококи оточують нас повсюди, вони формують мікрофлору нашого організму. Які симптоми стафілококу і як його позбутися — розповідаємо далі у матеріалі.
Стафілокок: де він є і як можна заразитися
Стафілококова інфекція найчастіше є у харчах. Це мʼясо, риба, молоко, сир, випічка та соуси.
Відеоверсія матеріалу: Відтепер ти можеш переглядати короткі відеоверсії матеріалів, які ми створили за допомогою штучного інтелекту 00:00 % buffered 01:06
Найчастіше, як не дивно, стафілокок міститься у кондитерських виробах з кремом.
Стафілокок не має пор, тож його легко знищити, якщо дотримуватися кількох правил. Але варто памʼятати, що інфекція чудово приживається на поверхні інших продуктів, тож правила діють для усіх продуктів.
Овочі та фрукти потрібно промивати під гарячою водою температури 70-80°С. Деякі види стафілококу витримують нагрівання до 100°С, тож мʼясо, рибу, молоко варто піддавати термічній обробці. Не вживай продукти, термін придатності яких вже закінчився. Дотримуйся правил особистої гігієни. Не купуй продукти у неперевірених та неліцензованих магазинах чи на ринках.
Стафілокок передається повітряно-крапельним шляхом, а також через продукти харчування. Водночас стафілокок не любить антисептики та дезінфектанти.
Стафілококова інфекція: симптоми
Найбільш відомим видом з роду бактерій є золотистий стафілокок, який провокує шкірні інфекції, отруєння.
Зараз також дивляться
Золотистий стафілокок може викликати різні захворювання, зокрема легкі інфекції шкіри або й навіть пневмонію, сепсис і ендокардит. Через це його симптоми також різняться.
Симптомами зараження стафілококом є:
лихоманка;
втома та слабкість;
кашель, задишка, біль у грудях;
біль у суглобах;
діарея;
нудота та блювання.
Якщо стафілокок уразив шкіру, можна спостерігати почервоніння ділянки, набряк, тепло та біль навколо рани, прища чи іншого пошкодження шкіри.
У випадку підозри на стафілококову інфекцію важливо не відтягувати зі зверненням до лікаря, аби вилікувати недугу швидко та без негативних наслідків для здоровʼя потім.
Якщо вчасно звернутися до лікаря, то лікування має минути легко, забравши із собою хворобу.
Здебільшого лікар призначає хворому на стафілокок здати загальний аналіз крові, а також мікробіологічне дослідження із носа та зіву на патогенний стафілокок і дослідження виділень з носа на визначення чутливості до антибіотиків.
У більшості випадків лікування стафілококової інфекції проводиться антибіотиками, але можуть бути використані й інші методи.