П’ятниця, 10 Січня, 2025

Війна

Новини Тернопіль

5-річний хлопчик ледь не втратив руку через алергію на ліки

5-річний хлопчик ледь не втратив руку через алергію на ліки

Опікові хірурги прооперували 5-річного Святослава з Вінниці, який через сильну алергічну реакцію на препарат ледь не втратив ліву руку.

Кінцівку вдалося врятувати, проте хлопчик майже не рухав кистю. Львівські фахівці забрали рубці та закрили рани штучним синтетичним матеріалом.

Про це повідомили Суспільному у пресслужбі Першого ТМО Львова.

П’ять років тому новонародженому Святославу у пологовому ввели ліки. Як пояснили мамі, “для профілактики нестачі цукру у крові”. У дитини виникла сильна алергічна реакція на препарат — масивний набряк лівої руки. Згодом він призвів до некрозу — відмирання підшкірної жирової клітковини руки. 10 днів малюк був у реанімації. Кінцівку вдалося врятувати.

Попри це з часом на шкірі утворилися глибокі масивні рубці, а на пальцях, лікті та кисті — контрактури, тобто обмеження руху суглобів. До того ж ліва рука почала повільніше рости і відставала від правої.

Святославу виконали ряд операцій з пересадки шкіри та усунення рубців в Україні та за кордоном. Цього року батьки звернулися за допомогою до львівських фахівців. Опікові хірурги виконали втручання у два етапи.

“Спершу забрали рубці з кисті та передпліччя. А потім закрили рану BTM — революційним покриттям австралійського виробника. Це штучний синтетичний матеріал, що дозволяє закривати глибокі рани, допоки неможливо пересадити власну шкіру пацієнта”, — йдеться у повідомленні.

Опікові хірурги виконали оперативне втручання дитині

Опікові хірурги виконали оперативне втручання дитині.

Після того як фахівці закрили рану, фізичний терапевт зафіксував руку, а хірурги підключили ВАК-систему. Це апарат для відведення виділень з рани та пришвидшення загоєння. А вже через чотири тижні хлопчику виконали ще одну операцію з пересадки власної шкіри.

За словами медиків, у майбутньому на дитину чекає ще низка втручань на пальцях. Батьки Святослава кажуть, що роблять все, щоб втілити найбільшу мрію — повернути сину повноцінне дитинство.

Інше в категорії