Новини Івано-Франківськ

78% родин ветеранів не користувалися програмами соціальної підтримки, – дослідження

Об’єднання матерів і дружин Захисників України провело нове дослідження «Проблеми й актуальні потреби жінок з родин ветеранів України». У ньому взяли участь 1014 респондентів, з них 100% – жінки.

Опитані вказали такий свій соціальний статус: дружина ветерана – 47%; матір ветерана/ки – 30%; донька ветерана/ки – 10%; сестра ветерана/ки – 5%; ветеранка – 5%; бабуся ветерана/ки – 3%.

Респондентки розповідали про свої актуальні проблеми й нагальні потреби. Йшлося про сферу соціального захисту, медичних гарантій, суспільних процесів. 

На запитання «З якими складнощами стикаєтеся зараз?» учасниці опитування дали такі відповіді:

Відео дня

◾ труднощі з отриманням медичної допомоги для ветерана – 36,6%

◾ психологічне напруження з близькими людьми у родині – 34,4%

◾ байдужість суспільства до ветеранів – 33%

◾ недостатня увага зі сторони місцевої влади – 25,3%

◾ проблеми з оформленням комунальних пільг – 24%

Серед проблем – отримання санаторно-курортного лікування. Жодного разу не відвідував (ла) санаторій за державний кошт – 55% респонденток. Один раз на два роки відвідують такі заклади 36% жінок. Ще 5% їздять щорічно, а 4% – декілька разів на рік.

Найкраща ситуація з доступом до санаторно-курортного лікування у Львівській, Київській і Одеській областях. Незадовільні показники мають Закарпатська, Миколаївська, Харківська, Хмельницька, Запорізька та Полтавська області.

Напрямок медичних гарантій на сьогодні для родин ветеранів є досить складним і потребує системного вирішення на державному рівні, а також безпосередньо у місцевих громадах.

Непростою залишається взаємодія родин ветеранів із місцевою владою. Зокрема більшість опитаних не знайомі з програмами соцпідтримки (78%). Ще 13% респонденток знають про них, але не користувалися. І лише 9% отримували допомогу в рамках регіональних програм. Така тенденція свідчить про те, що цей напрямок підтримки родин ветеранів працює не достатньо ефективно.

А загальна оцінка місцевої влади у питаннях роботи з ветеранами та їхніми сім’ями розподілилися таким чином:

◾ 1 бал – 16%

◾ 2 бали – 20%

◾ 3 бали – 40%

◾ 4 бали – 17%

◾ 5 балів – 7%

Низка питань не втрачають своєї актуальності для сімей військовослужбовців різних категорій. Родини ветеранів говорять, що найбільше вони потребують:

◾ медичної допомоги (лікування, реабілітація) – 35,5%

◾ юридичного супроводу в справах (суд, прокуратура, пенсійний фонд, ТЦК) – 34,5%

◾ первинних юридичних консультацій (допомога з оформленням необхідних документів) – 33%

◾ психологічної допомоги – 31%

◾ гуманітарної допомоги (речами, продуктами, медикаменти) – 18%

◾ працевлаштування, відкриття своєї справи – 17,4%

◾ профорієнтаційної допомоги – 8,6%

◾ навчання нових професій – 8%.

Разом з тим більшість респонденток (49%) готові долучитися до захисту інтересів родин ветеранів. Ще 33% скоріше готові. А 4,5% скоріше не готові і 1,5% – зовсім не готові.

Відтак попри наявність низки гарантій і пільг, чимало родин не можуть ними скористатися, а дехто – навіть не знає про усі чинні програми соцзахисту.

Результати дослідження можна переглянути за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1lBJ84HLdNubY8toHu0g_pmbKtfg9XUJb/view

 

Джерело

Інше в категорії