Новини Чернівці

«Місто стало дуже близьким до фронту»: волонтери з Буковини розповіли про ситуацію на Покровському напрямку

«Місто стало дуже близьким до фронту»: волонтери з Буковини розповіли про ситуацію на Покровському напрямку

Фото із соціальних мереж Яни Статної

Сергій та Яна Статні – батько й дочка, які від початку війни підтримують військових і цивільних на передовій. Їхня діяльність зосереджена на найбільш критичних напрямках, таких як Покровськ. Нині Покровський напрямок є найтяжчим. Там відбувається майже третина наступальних дій окупантів, а лінія фронту щодня рухається не на нашу користь.

Тож волонтери з Буковини розповіли “МБ”, як тривають поїздки на фронт, яка нині ситуація на Покровському напрямку.

“Втрата Покровська буде болючою для всіх”

– Як часто ви їздите на фронт та скільки зазвичай триває поїздка?
– Плануємо їхати цього понеділка (ред. – 19 серпня). Готувалися до цієї поїздки довго. Востаннє ми були там наприкінці червня – на початку липня. За цей час ситуація на східному фронті суттєво змінилася. Найбільш критичним зараз є Покровський напрямок, де щодня просуваються окупанти.

– Що зараз відбувається на Покровському напрямку?
– Якщо втратимо Покровськ, це буде дуже боляче для всіх. Покровськ – це важливий логістичний хаб і населений пункт, де в червні ще проживало близько 60 тисяч людей. Наразі окупанти підійшли дуже близько до Мирнограда, а крайня точка їхнього просування розташована трохи більше ніж за 10 км від Покровська. Це критичний момент. Окупанти активно просуваються, тому зараз потрібна підвищена увага вищого військово-політичного керівництва України.

«Місто стало дуже близьким до фронту»: волонтери з Буковини розповіли про ситуацію на Покровському напрямку

– Чи можна порівняти ситуацію з Покровськом з Авдіївкою?
– Не зовсім. Авдіївка була символом стійкості та героїзму з 2014 року фактично до 10 жовтня 2023 року, коли почався наступ росіян. До 2023 року були певні просування, але незначні. Коли розпочався штурм Авдіївки, бійці говорили, що все триватиме не більш як тиждень, і ворог заспокоїться. Але виявилося інакше. Штурм, що розпочався 10 жовтня, тривав до 17 лютого 2024 року, коли її таки окупували.
З Покровськом ситуація інша. Росіяни не візьмуть його за два дні – це нереально, адже це велике місто. Там є міська забудова, приватний сектор, поля. Але може повторитися Авдіївський сценарій, коли місто почнуть рівняти з землею. Авдіївка за розмірами втричі менша за Покровськ. Якщо для Авдіївки знадобилася тисяча КАБів (ред. – керовані авіабомби), то для Покровська треба буде три тисячі.

Військові й далі виконують завдання

– Як змінилася ситуація на Покровському напрямку з початку війни?
– Покровськ був мирним містом. Це був важливий гуманітарний хаб для волонтерів. Сьогодні ситуація кардинально змінилася. Місто стало близьким до фронту, тепер навіть засоби захисту не можна залишати в центрі міста через небезпеку обстрілів.

«Місто стало дуже близьким до фронту»: волонтери з Буковини розповіли про ситуацію на Покровському напрямку

– Що розповідають військові?
– Вони завжди на позитиві, кажуть, що перемога за нами. Хоча на цьому напрямку вже стоять дуже втомлені підрозділи, але тримаються. Військові й далі виконують завдання.

– Чи змінилися умови роботи волонтерів?
– Умови погіршилися, як порівняти з періодом оборони Бахмута, коли ми туди возили допомогу. Тепер треба планувати маршрути по-сірому, тобто швидко в’їжджати й виїжджати, особливо вночі. Раніше боялися мін, тепер – дронів. Під час роботи волонтерам треба бути максимально швидкими, адже обстріли можуть початися в будь-який момент.

Інше в категорії