Неділя, 5 Січня, 2025

Війна

Новини Черкаси

Соціальне житло для українців: хто отримає та яка вартість оренди, розповідає Олена Шуляк

Соціальне житло для українців: хто отримає та яка вартість оренди, розповідає Олена Шуляк

Українці в перспективі зможуть дешево брати в оренду соціальне житло. Його надаватимуть тим родинам, які потребують соцзахисту: наприклад, це ті, хто залишився без домівки через війну або через аварійний стан будинку, це діти-сироти або люди з інвалідністю. Вартість оренди такого помешкання буде нижчою за ринкову, такою, яку зможе “потягнути” конкретна родина.

Про це повідомила народний депутат і голова партії “Слуга Народу” Олена Шуляк в коментарі сайту RegioNews.

“Соціальне житло перебуватиме у власності громади, яка й буде ним розпоряджатися. Такий житловий фонд надаватимуть родинам за ціною, що буде підйомною саме для неї. У світі така практика показала свою ефективність, саме тому партія “Слуга Народу” пропонує запровадити її в Україні”, – пояснює нардеп і додає, що в Україні кожна третя сім’я не має доходів, щоб купити чи навіть орендувати житло за комерційними цінами.

Як пояснює Олена Шуляк, місцева влада проаналізує дохід родини, і вже на основі цієї інформації індивідуально вирахує орендну плату. Оскільки рівень доходів у сімей буде різний, різною буде й орендна плата. Надаватимуть таке житло також із правом викупу. 

Соціальний фонд має бути великим – на мільйони квадратних метрів, наголошує голова партії “Слуга Народу”. Тому місцева влада зможе перетворювати на соціальне житло довгобуди, покинуті будівлі або взагалі зводити нові будинки. Вже є громади, які саме так вирішують проблеми з житлом. Наприклад, на Кіровоградщині одна з громад перевела старий державний довгобуд у комунальну власність, привела його до ладу й передали квартири військовослужбовцям. Передали не в оренду, а у власність. 

Створення інституту соціального житла передбачає нова житлова політика, над розробленням якої зараз працює зокрема Олена Шуляк та партія “Слуга Народу”, адже старий Житловий кодекс, створений ще 40 років тому, зовсім не відповідає сучасним викликам.

“Для відбудови України та й загалом у сфері будівництва держава вже впровадила нові підходи й технології, які відповідають сучасним воєнним вимогам – безпека, доступність, енергоефективність. Але комплексно зараз ми працюємо разом із партнерами, відповідними міністерствами та партією “Слуга Народу” над розробленням нової житлової політики, яка дасть змогу розв’язати проблеми воєнного часу й низку інших хронічних проблем, на які роками заплющувалися очі”, – резюмує Олена Шуляк. Мова зокрема йде про застарілість фонду житла, скандальні недобудовані житлові комплекси по всій Україні та багаторічні черги на житло як у Радянському Союзі.

Інше в категорії