Новини волейболу

Зіграно матчі першого раунду відбіркового турніру Ліги чемпіонів

З 16 команд боротьбу за два місця в основному етапі продовжують 8 колективів

Завершилися всі матчі-відповіді першого кваліфікаційного раунду чоловічої Ліги чемпіонів з волейболу сезону 2024-2025 років. В ньому брали участь 16 команд. І тепер після закінчення поєдинків кількість учасників скоротилася вдвічі.

Так, по дві перемоги здобули грецький «Олімпіакос», австрійський «Хіпо Тіроль», швейцарський «Шененверд», румунський «ГСМ Корона» та сербська «Црвена Звезда». Всі вони без особливих проблем рухаються далі турнірною сіткою.

У протистоянні команд «Младость» (Загреб, Хорватія) та «Будва» (Чорногорія) перші теж здобули дві перемоги, але вони дісталися хорватам досить складно. Після того, як «Младость» в гостях виграла 3:1, вдома вона поступалася після двох сетів 0:2. Причому у другій партії опоненти дуже довго не хотіли поступатися один одному. І лише з рахунком 39:37 успіху досягли чорногорські волейболісти. До речі, сет тривав 42 хвилини. Часто за цей час команди проводять дві партії. Потім хорвати зуміли відігратись і вже після чотирьох партій було зрозуміло, що вони залишаються в турнірі. Тай-брейк не мав принципового значення, але його теж виграв клуб з Хорватії 15:13.

А ось ще у двох парах суперники обмінялися перемогами, і тому для виявлення учасника наступного етапу тут довелося вдаватися до «золотого» сету. В результаті далі пройшли іспанський клуб «Гуагуас» і нідерландський «Оріон Старз».

Всі результати других матчів кваліфікації першого раунду.

Ліга чемпіонів сезону 2024-2025 років. Чоловіки
Кваліфікація. Перший раунд. Другі матчі
24-26 вересня
«Олімпіакос» (Пірей, Греція) – ВК «Струмиця» (Північна Македонія)

3:0 (25:19, 25:17, 25:21)
Перший матч – 3:0
«Црвена Звезда» (Бєлград, Сербія) – «Омонія» (Нікосія, Кіпр)
3:0 (25:22, 25:18, 25:19)
«Хіпо-Тіроль» (Інсбрук, Австрія) – «Фіно» (Капошвар, Угорщина)
3:0 (25:19, 25:21, 25:21)
«Шененверд» (Швейцарія) – СК «Екабпілс» (Латвія)
3:1 (25:23, 25:22, 17:25, 25:19)
Перший матч – 3:1
«ГСМ Корона» (Брашов, Румунія) – «Радник» (Бієліна, Боснія та Герцеговина)
3:0 (25:15, 25:19, 25:19)
«Оріон Старз» (Дутінхем, Нідерланди) – «Селвер» (Таллінн, Естонія)
3:1 (20:25, 25:20, 25:17, 25:19)
Перший матч – 0:3
Золотий сет – 15:13
«Бенфіка» (Лісабон, Португалія) – «Гуагуас» (Лас-Пальмас, Іспанія)
3:1 (27:25, 25:20, 21:25, 26:24)
Перший матч – 1:3
Золотий сет – 11:15
Одним із арбітрів цього матчу був українець Михайло Медвідь
«Младость» (Загреб, Хорватія) – «Будва» (Чорногорія)
3:2 (23:25, 37:29, 25:15, 26:24, 15:13)

В період з 1 по 3 жовтня пройдуть перші матчі другого раунду кваліфікації Ліги чемпіонівВ В них зіграють:

«Шененверд» – «ГСМ Корона»
«Олімпіакос» – «Гуагуас»
«Оріон Старз» – «Црвена Звезда»
«Хіпо-Тіроль» – «Младость»

Нагадаємо також, що у попередньому етапі цьогорічного розіграшу мав виступати чемпіон України дніпровський «Прометей». Втім через те, що за рішенням президента клубу Володимира Дубинського він припинив своє існування, «Прометей» знявся з турніру і наша країна залишилася без свого представника у Лізі чемпіонів.