За його словами, всі сподіваються, що у когось у керівництві РФ залишилось логічне мислення.
Бійці Нацгвардії тримають під посиленою охороною українські атомні електростанції. Полковник НГУ Артем Ілюхін, який очолює Північне Київське територіальне управління відомства, зазначив “Новинарні”, що потрібно бути готовими до всього, зокрема, й найгіршого сценарію.
“Багато моїх друзів, і військових в тому числі, ще у 2021-му – на початку 2022-го переконували мене, що Путін не нападе, бо це економічно йому не вигідно і т.д. Так от, Путін і логічне мислення – це дві різні речі. Він “імператор всієї Росії, собіратель зємєль руських”. Він так себе бачить. Він мріє, щоб через тисячу років про нього згадували, як згадують про Гая Юлія Цезаря, Петра І. Йому людські життя, смерті, біди – порожній звук. Для нього з самого початку це була статистика. Він підготував своє ватне населення, яке ненавидить українців і все українське, яке бачить нас “зіпсованими росіянами”, котрих треба знову перевиховати і повернути в стан анабіозу часів СРСР. І для них не існує жодних моральних перепон”, – наголосив він.
За словами Ілюхіна, всі сподіваються, що у когось у керівництві РФ залишилось логічне мислення, однак не варто відкидати жоден з варіантів і треба бути готовими до всього.
Звичайно, ми всі сподіваємося, що логічне мислення у когось там таки залишилось, бо він там не один. Але повторюю: жоден з варіантів відкидати не варто. Треба бути готовим до всього. Крім того, він застеріг від недооцінювання росіян.
“Мовляв, хто там у них воює – зеки, “Шторм-Z”, “вагнера”, “мобіки-чмобіки”? Але вони постійно змінюють тактику бою, постійно вчаться і вдосконалюються. Основна маса тих, кого ми називали “чмобіками”, уже загинула, а ті, що вижили і навчилися – стали інструкторами або перейшли на контракт. І це вже професійне військо. І не треба забувати, що в Росії мобресурсу в декілька разів більше, ніж в Україні. І вони за шалені гроші – а там реально шалені гроші платять за рахунок “нафторублів” – готові йти на контракт і воювати”, – пояснив полковник.
Він додав, що у росіян є й свої проблеми – вони змушені знімати з суден матросів для відправки на фронт, однак мобілізаційний ресурс у них все одно більший.
На думку Ілюхіна, потрібно також бути уважними щодо Білорусі. Зокрема, оскільки був один напад з того боку, то можливий і повторний. Українська сторона постійно проводить розвідку та дорозвідку цього напрямку. До цього долучені ГУР, Держприкордонслужба, ЗСУ, Нацгвардія.
“Так, на цей момент загрози ми не спостерігаємо. Але це не значить, що вона неможлива. Там постійно відбуваються навчання, там постійно присутній контингент військ Російської Федерації – невеликий на даний момент, але він є, і контингент військ постійно діючих збройних сил республіки Білорусь. Чогось там вони вже навчилися за ці два з половиною роки. Не дарма їх там “катають” “вагнери”. Тобто казати, що там не підготовлена армія, я не можу і не буду. Ще раз повторю: не треба недооцінювати противника, ймовірного противника на даний момент. Того сусіда, який пустив чужі війська в свою хату і відкрив двері до нас. Треба бути завжди готовим до відбиття нападу”, – наголосив полковник.
Війна в Україні – удари по енергетиці
Президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні Ради безпеки ООН заявив, що Росія хоче атакувати три атомні електростанції на території України, і є докази таких намірів країни-агресорки.
У випадку відключення атомних електростанцій (АЕС) від енергосистеми доведеться переходити на аварійні відключення світла, заявив експерт з енергетики Сергій Дяченко.
Видання Politico з посиланням на думку енергоекспертів пише, що “за найреалістичнішим сценарієм” цієї зими електропостачання в українських домівках не буде по 8-14 годин на добу. Однак якщо сильно похолодає і росіяни завдадуть нових ударів, то Україна може зіштовхнутися з відключеннями світла тривалістю до 20 годин на добу.