Кістки зеленого кольору були знайдені під час будівельних робіт у районі Санкт-Йоханніс у Нюрнберзі.
Під час будівельних робіт у районі Санкт-Йоханніс у Нюрнберзі археологи виявили кістки зеленого кольору. Про це повідомляє BILD.
Археолог Мелані Лангбайн та її команда спочатку вважали, що кількість скелетів становить близько тисячі, але до кінця розкопок на глибині півтора метра було знайдено дві тисячі останків.
Дослідники припускають, що ці люди були поховані під час епідемії чуми 1632-1633 років. Це захоронення стало найбільшим чумним кладовищем, виявленим на території Німеччини.
Зелений колір кісток виник через діяльність старої баварської мідної фабрики, яка в XIX столітті викидала свої відходи в землю. Оксиди металів з медних листів проникали в ґрунт разом із дощовою водою, забарвлюючи кістки в зелений колір.
“Ми теж були здивовані, коли побачили цей колір. До цього ми знали про зелені кістки лише з досліджень тварин або намогильних прикрас”, – повідомила Мелані Лангбайн у інтерв’ю BILD.
Поки що невідомо, що буде далі з знайденими скелетами. “Ми розглядали можливість передати останки музеям, але це складне питання. За останні 20 років багато змінилося. Раніше скелети демонстрували, а сьогодні існують етичні проблеми”, – додала Лангбайн.
Для науки ці скелети мають ще більше значення, ніж для місцевих музеїв. Аналізуючи кістки, вчені зможуть зробити висновки про поширені хвороби та недоїдання у той період.
Раніше повідомлялося, що в англійському графстві Дорсет дослідники витягли зі скель так званого Юрського узбережжя гігантський череп морського “монстра” – пліозавра.