Токарний верстат – засіб точної механіки, затребуваний великими та дрібними промисловими підприємствами, меблевими виробництвами, авторемонтними станціями, приватними майстрами. Обладнання по дереву та металу відрізняється показниками потужності електродвигуна, типом використовуваного виконавчого інструменту.
Навіщо потрібний токарний верстат?
Агрегат необхідний для виконання широкого спектра технологічних операцій, обробки та виготовлення різноманітних виробів з циліндричними, конічними, сферичними поверхнями, фасонними профілями. Купити настільний токарний верстат в Україні доцільно для серійного або штучного виробництва:
- автомобільних деталей;
- сувенірної продукції;
- корпусні частини;
- шестірня;
- кріпильних елементів – болтів, гвинтів, гайок.
Вартість і технологічні можливості компактного пристрою визначаються номенклатурою підтримуваної оснастки, показником потужності електромотора, конструктивними особливостями, максимальною обточуваного довжиною і діаметром виробу.
На такому агрегаті виконують відрізні операції, виточують вали невеликої маси та габаритів, формують декоративні чи функціональні канавки, нарізають різьблення різного профілю. Для розширення виробничих можливостей встановлюють знімні модульні механізми – свердлильний патрон, фрезерувальний вузол, інші.
Призначення та пристрій
Універсальний апарат підходить для обробки металевих сплавів, кераміки, деревини, композитних матеріалів. Компактні настільні та мініатюрні прецизійні пристрої використовують для:
- ювелірного виробництва – виготовлення прикрас із золота, срібла, платини;
- дрібного ремонту – відновлення початкової форми деталей, заточування зношеного чи пошкодженого ріжучого інструменту;
- лабораторних цілей – створення еталонних зразків, обладнання та предметів для досліджень;
- модельної сфери – побудови точної зменшеної копії кораблів, літаків, супутників, автомобілів тощо.
Усі модельні модифікації поєднують обов’язкові конструктивні елементи. Кожен токарний верстат базується на литій або звареній станині з чавуну, алюмінію, сталі, композиту.
У конструкцію обов’язково входять передня та задня бабки (основна та допоміжна відповідно), супорт з різцетримачем для забезпечення подачі ріжучого інструменту, органи механічного чи автоматичного управління, коробка швидкостей.
Принцип роботи токарного верстата
Полягає у видаленні шару матеріалу виконавчим інструментом з поверхні, що обертається із заданою швидкістю. За запуск агрегату відповідає електродвигун із приєднаним до шпиндельного валу приводом.
Необхідну форму виробу надають регулюванням швидкості руху, встановленої глибиною різання, кутом нахилу та зміщенням виконавчої оснастки вздовж. Токарна обробка – комплексний технологічний процес.
Він передбачає поєднання різних рухів вузлів обладнання. Характер і тип виробничої операції залежить від необхідних конфігураційних параметрів, формованих контурів, отворів або канавок виготовлюваної деталі.
Де придбати токарний верстат вигідно?
У каталозі інтернет-магазину «Промтовари» представлено великовагове та компактне обладнання Jet, Cormak, Holzmann, інших провідних світових виробників. Ціна апарата залежить від заводської комплектації, наявності чи відсутності числового програмного керування.
Усі моделі сертифіковані відповідно до встановлених на території України державних правил. Компанія гарантує якісне гарантійне та післягарантійне обслуговування у власному авторизованому сервісному центрі. Професійні консультанти допомагають підібрати найкращий варіант відповідно до виробничих завдань.