Новини компаній

Корисні поради щодо вибору Wi-Fi роутера для дому

Сьогодні складно побачити квартиру або приватний будинок, у якому немає комутатора для інтернету. Корисний девайс роздає сигнал бездротової мережі на велику площу. З його допомогою можна легко виходити у Всесвітню мережу з будь-якого гаджета, що знаходиться в зоні покриття, головне — знати пароль. Далі розповідаємо, на які моменти звернути увагу під час купівлі Wi-Fi роутера для побутової експлуатації. 

роутер

Виробник

На комутаторі не слід економити: дешеві моделі маловідомих брендів швидко виходять з ладу, слабо передають сигнал, часто «зависають» і не витримують стрибків напруги в електромережі в періоди відключень світла. Краще віддати перевагу перевіреним виробникам — наприклад, уваги заслуговують маршрутизатори у Львові від Асус, TP-Link, Tenda.

Протокол зв’язку

Що сучасніший показник, то швидше працює Wi-Fi роутер. До застарілих варіантів належить протокол 802.11b, до найвищого — 802.11ас. У першому випадку інформація передається зі швидкістю максимум у 2 Гбіт/с, у другому досягає 11 Гбіт/с. Ціна, зрозуміло, теж коливається відповідно до характеристик. Що більше приладів підключається одночасно до роутера, то вищим має бути протокол зв’язку.

Корисні функції та особливості

Серед популярних з них:

  1. режим роботи як точка доступу;
  2. збільшений перелік вихідних роз’ємів;
  3. вбудовані торрент-клієнти для завантаження інформації на носії без комп’ютера;
  4. технологія батьківського контролю;
  5. фаєрвол і прямий вихід на хмарні сервіси;
  6. і не тільки.

Вибирайте ті функції і технології, які будуть потрібні конкретно вам.

Характеристики антен

Від розмірів, кількості та довжини передавачів залежить стабільність сигналу від комутатора і ширина робочого покриття. Моделі з однією антеною поступово відходять у минуле, оскільки здатні якісно обслуговувати обмежену кількість пристроїв. Якщо інтернетом у будинку користуються кілька людей, або площа квартири велика, а стіни — товсті, краще вибрати модель із двома передавачами. Важливо звернути увагу і на тип антени:

  1. знімні легко замінити в разі застарівання без купівлі нового комутатора;
  2. вбудовані мінімізують габарити Wi-Fi роутера;
  3. стаціонарні обходяться найдешевше у виробництві.

Кількість і види вихідних портів

Найчастіше в комутаторах зустрічаються роз’єми формату USB, MicroUSB, а також картрідер. Усі вони використовуються для передачі контенту. Кабель інтернету зазвичай приєднують через вихід LAN (RG-45), яких встановлюють кілька, наприклад, якщо потрібно завжди залишатися на зв’язку, навіть якщо один із провайдерів тимчасово не працює. Варіанти роутерів з різними портами представлені в магазині Алло у Львові за вигідними цінами.

Робоча частота

Варіантів всього два:

  1. на 2,4 ГГц забезпечує максимальний радіус дії та роздачу сигналу, але часто демонструє перешкоди в локальній мережі;
  2. на 5 ГГц передає чистий і стабільний сигнал, але в обмеженому просторі.

Бажаємо вдалих покупок!

Інше в категорії