Автоновини

У машині пахне горілим: що робити водієві в подібній ситуації

Найгірший запах, який водій може відчути у своєму автомобілі – запах гару. При цьому багато автомобілістів просто не знають, як діяти в такій ситуації і просто впадають у паніку.

Експерти «РБК-Україна» дали керманичам низку важливих рекомендацій у зв’язку з цим.

Треба розуміти, що в кожному автомобілі є ціла низка речей, які можуть загорітися. Це і паливо, і мастила, і проводка, і гума, і деякі деталі оздоблення салону…

Запахи гару можуть виділяти також гальмівні колодки, шини і накладки дисків зчеплення. У будь-якому разі за появи подібних ознак панікувати не варто – це просто нічим вам не допоможе.

Експерти звертають увагу, що найчастіше ваші побоювання щодо запаху диму є перебільшеними, оскільки зазвичай його тягне з вулиці – від багаття, глушника авто, що проїжджає повз, або інших побутових джерел. Але якщо запах стійкий і зберігається якийсь час, то причина, найімовірніше, в автомобілі.

У подібній ситуації потрібно негайно зупинити машину в безпечному місці, але капот не поспішайте відкривати. Автомобіль потрібно відразу оглянути зовні на предмет вогнища загоряння або задимлення.

Якщо його знайдено, потрібно відшукати і підготувати до застосування вогнегасник, а також ковдру, плед, велику куртку або інші підручні речі, якими можна гасити полум’я.

Одночасно з цим потрібно зайнятися пошуком гайкового ключа або кусачок для відкидання клеми з акумулятора. Це потрібно у зв’язку з тим, що, як правило, загоряння відбувається через коротке замикання в проводці.

Якщо задимлення або загоряння сталося в підкапотному просторі, піднімайте кришку капота слід повільно, оскільки швидкий приплив кисню миттєво розпалить полум’я з більшою силою.

Щойно вам вдалося підняти капот, потрібно відстебнути або перекусити будь-яку з клем АКБ, щоб припинити подачу струму в систему.

У разі розуміння, що йдеться про серйозну пожежу, з якою ви самостійно впоратися не в змозі, потрібно негайно викликати рятувальників за номером 101.

Інше в категорії