В Намібії виявили скам янілості невідомої доісторичної істоти

В Намібії виявили скам янілості невідомої доісторичної істоти

Команда вчених стверджує, що Gaiasia належала до родини великоголових хребетних, які мешкали на болотах, під назвою колостеїди.

У Намібії група дослідників виявила скам’янілості раніше невідомої доісторичної істоти. Про це повідомляє The New York Times.

За словами науковців, істота мешкала близько 280 мільйонів років тому на дні боліт та озер і вела хижий спосіб життя, влаштовуючи засідки на здобич. Новий вид назвали Gaiasia jennyae.

Вчені також припускають, що Gaiasia jennyae може бути нащадком родини, яку вважали вимерлою мільйони років тому, зокрема болотних хребетних під назвою колостеїди. Ця родина відокремилася від інших наземних тварин задовго до появи амфібій, рептилій і ссавців. Приблизно 400 мільйонів років тому колостеїди та інші ранні тетраподи еволюціонували з риб в екваторіальних джунглях.

Дослідники припустили, що архаїчні тетраподи зникли з екваторіальних джунглів близько 307 мільйонів років тому і вимерли. Проте залишки Gaiasia були виявлені у породах, датованих на 20 мільйонів років пізніше. Це свідчить про те, що істоти, подібні до Gaiasia jennyae, могли жити на значно ширшій території, ніж вважалося раніше – не лише в Європі та Північній Америці.

Сьогодні Намібія, де виявили скам’янілості, розташована на північний захід від Південної Африки, але близько 300 мільйонів років тому вона була південніше і межувала з Антарктидою. Вчені припускають, що коли льодовиковий період завершувався, болота, в яких мешкала Gaiasia, могли існувати поруч із льодовиками.

Раніше повідомлялося, що вчені виявили скам’янілість морської рептилії віком 246 мільйонів років.

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій