ЗМІ: В Росії скаржаться на посилення Китаєм контролю за експортом товарів

ЗМІ: В Росії скаржаться на посилення Китаєм контролю за експортом товарів

Фото: Getty Images Володимир Путін і Сі Цзіньпін

Пекін тепер ретельно перевіряє експортні товари, що можуть застосовуватись у військовій промисловості.

Китай запровадив експортний контроль для асортименту продукції, що може використовуватись у військовій промисловості та товарів подвійного призначення. Міністерство торгівлі КНР ухвалило відповідне рішення ще 30 травня, але воно набуло чинності тільки 1 липня. Про це повідомляє видання The Moscow Times.

До переліку потрапило:

  • обладнання, програмне забезпечення та технології, призначені для виробництва конструктивних елементів та двигунів авіаційно-космічного призначення;
  • обладнання, програмне забезпечення та технології для виробництва газових турбін;
  • частина обладнання та софту для ливарної та металургійної промисловості;
  • матеріали та вироби, пов’язані із надмолекулярним поліетиленовим волокном високої щільності;
  • будь-яка проектна та технологічна документація для цих галузей.

Експорт цієї продукції тепер можливий тільки з дозволу міністерства комерції КНР (наприклад, для авіації та космонавтики), або ліцензія на експорт товарів подвійного призначення (наприклад, для обладнання та технологій виробництва жароміцних сплавів).

Нові вимоги запроваджуються для всіх експортерів. Вони вже ускладнили доставку до Росії промислового обладнання та техніки. Деякі з них уже зіткнулися через це із проблемами.

Раніше китайські митники оглядали “добре якщо один контейнер із 50”, а цього тижня доглянули абсолютно всі контейнери, хоча в них були товари, які не потрапляли до списку для контролю, скаржаться російські перевізники.

Огляди ставлять під загрозу сірі та чорні схеми постачання – коли під виглядом однієї продукції декларується інша – наприклад, запчастини до літаків їдуть як пластикові вироби або взагалі не декларується частина вантажу, каже співрозмовник видання.

Деякі російські зовнішньоторговельні компанії надіються, що зустріч очільника Кремля Володимира Путіна з головою КНР Сі Цзіньпіном на саміті ШОС вирішить цю проблему. Проте логістичні компанії нагадали, як не виправдалися надії на те, що їхня попередня зустріч (у середині травня Путін відвідав Пекін) допоможе вирішити проблеми з розрахунками за китайські товари: проблема обговорювалася, але після тієї зустрічі платити стало набагато складніше. 

Китай на замовлення РФ створює дрон – Bloomberg

Джерело

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій