Світові ціни на каву зросли на 20% через спеку

Світові ціни на каву зросли на 20% через спеку

Фото: Getty Images Основною причиною стрибка цін стала спека у Південно-Східній Азії

Спекотна погода в Південно-Східній Азії також вплинула на ріст вартості натурального каучуку.

Світові ціни на каву суттєво зросли у другому кварталі через сильну спеку в основних регіонах вирощування в Азії. Про це повідомляє Nikkei Asia.

Котирування ф’ючерсів на сорт робуста в Лондоні до кінця червня збільшилися на 18,1% порівняно з кінцем березня. 6 червня ціна контракту досягала рекордної позначки $4394 за тонну. Ф’ючерси на арабіку подорожчали за три місяці на 20,6%.

Основною причиною стрибка цін стала спека у Південно-Східній Азії. З квітня середні температури повітря у В’єтнамі, Таїланді та на Філіппінах були вищими за норму і досягали 48 градусів Цельсія.

У В’єтнамі фермери зіткнулися із посухою, яка може вплинути на осінній урожай. В’єтнам виробляє близько 40% світового обсягу зерен робусти, яка використовується для приготування розчинної кави.

Міністерство сільського господарства США два тижні тому прогнозувало в 2024/25 сільськогосподарське зростання виробництва кави на 7,1 млн мішків (60 кг) – до 176,2 млн мішків. Це насамперед буде зумовлено покращенням урожаїв у Бразилії та Індонезії. Глобальне споживання кави, як очікується, збільшиться на 3,1 млн. мішків – до 170,6 млн. мішків.

Спекотна погода в Південно-Східній Азії також вплинула на вартість натурального каучуку, на який припадає значна частина експорту Таїланду та Індонезії. Котирування ф’ючерсів на каучук на Осакській біржі 10 червня досягали максимуму з середини березня – 360,9 єн ($2,23) за кілограм.

Ціни повзуть вгору: як через зростання тарифів подорожчають продукти

Джерело

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій