Російського гауляйтера Луганщини Пасічника засуджено до 12 років за ґратами

Російського гауляйтера Луганщини Пасічника засуджено до 12 років за ґратами

До тюремного ув’язнення засуджено ватажка окупаційної адміністрації РФ на тимчасово захопленій Луганщині Леоніда Пасічника.

Як йдеться у повідомленні СБУ, судовий розгляд відбувався у спеціальному судовому провадженні in absentia, тобто за відсутності обвинуваченого.

За сукупністю вчинених злочинів суд призначив Пасічнику 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Також злочинця позбавлено права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади, установах, підприємствах та організаціях незалежно від форми власності строком на 13 років.

“Напередодні 24 лютого 2022 року Пасічник підписав так званий “договір про дружбу, співробітництво та взаємодопомогу” між терористичною організацією «лнр» та москвою”, – повідомили у СБУ.

Згодом Кремль використав такі рішення як формальний привід для початку повномасштабного вторгнення на територію України. 

Також Пасічник організовував псевдореферендум щодо «приєднання» тимчасово окупованої частини території Луганщини до країни-агресора.

“За підсумками фейкового плебісциту він підписав з путіним “угоду про входження регіону” до складу рф. А вже після цього гауляйтер Луганщини організував участь тимчасово захоплених громад у російських “виборах до законодавчих органів влади”, – зазначили у спецслужбі. 

На підставі зібраних слідчими Служби безпеки доказів суд визнав Пасічника винним за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, вчинена за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Через складання призначених покарань зловмисник отримав вирок, який передбачає більший термін ув’язнення, ніж передбачено у санкціях статей за інкриміновані злочини.

Строк відбування покарання обчислюватиметься з дати фактичного затримання фігуранта.

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій