“На хворих чекає ураження травної системи і шалений біль, жахлива інфекція заражає людей в Україні”: кого вражає біда

"На хворих чекає ураження травної системи і шалений біль, жахлива інфекція заражає людей в Україні": кого вражає біда

Зіпсовані та неякісні харчові продукти, брудна вода у водоймах, брудні руки і предмети побуту — це все може стати причиною харчових отруєнь. Особливо ця проблема загострюється влітку. У різних областях України попереджають про загрозу.

Як інформує “ЗПРЗ”, зокрема, за останні сім днів у Запоріжжі зафіксували шість випадків сальмонельозу. Про це повідомили у Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Всього ж на кишкові інфекції за тиждень у Запоріжжі захворіло 55 осіб, в тому числі 6 осіб на сальмонельоз, що вище на 34,1 % показника минулого тижня.

Зазначимо, що сальмонельоз – інфекційне захворювання, яке викликає бактерія роду Salmonella. Захворіти можливо через побутовий контакт з носієм або особою, яка хворіє на сальмонельоз через руки, іграшки, предмети догляду, посуд, постільну білизну.

Сальмонельоз має літньо-осінню сезонність, що пов’язано з активацією в цей період механізму передавання бактерій. Захворюваність у містах в 2 рази вища, ніж у селах.

Інкубаційний період коливається від 6 годин до 2-3 діб.

Хвороба може перебігати в легкій формі. Проте, в деяких випадках, пов’язане з хворобою зневоднення може становити загрозу для життя. Симптоми сальмонельозу: підвищення температури, головний біль, слабкість, нездужання, біль в животі, нудота, блювання, діарея.

У разі появи симптомів захворювання негайно зверніться по медичну допомогу і не займайтеся самолікуванням, закликають медики.

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій