У Дніпровському регіональному центрі професійно-технічної освіти оснастять навчально-практичний центр. Заклад узяв участь у проєкті МОН. Мета проєкту — створити сучасні майстерні, які сприятимуть якісній освіті та ефективному набуттю навичок із найактуальніших професій для країни.

Сьогодні студентам показали, як виглядатиме майстерня. На неї чекає 16-річна Анастасія, аби отримати гарну практичну базу під час навчання. Дівчина вже закінчила перший курс у Дніпровському регіональному центрі професійно-технічної освіти за фахом маляр-штукатур. Каже, що цю професію обрала не лише, аби спробувати щось нове, а взяти участь у відбудові нашої країни.

У Дніпрі на базі закладу професійної освіти обладнають навчально-практичний центр

«Мені хотілось би спробувати щось нове, щось складне та незвичне. Тут приємні майстри, колектив, у навчанні допомагають. Якщо потрібна допомога, тобі не відмовляють, допоможуть. У майбутньому планую працювати за цією спеціальністю. Тим більше навички є. А те, що нам підготують гарну практичну базу, взагалі не очікувала. Приємно вражена. Хочеться по закінченні навчання все вміти та працювати за фахом», – поділилась Анастасія Лукашенкова.

Тут обладнають 2 теоретичні класи та 6 майстерень, аби студенти будівельних спеціальностей могли навчатись у комфортних умовах на сучасних базах.

У Дніпрі на базі закладу професійної освіти обладнають навчально-практичний центр

«У майстернях обладнання буде нове, сучасне. Такого навіть на деяких будівництвах немає. Все для виконання малярних, облицювальних робіт, для виконання оздоблювальних робіт тощо. А у двох теоретичних класах розмістять ноутбуки з програмним забезпеченням з параметрами, які, скажімо так, на роки у майбутньому. Буде стояти медійне обладнання, інтерактивна панель тощо», – розповіла заступниця директора з навчально-виробничої роботи Дніпровського регіонального центру професійно-технічної освіти Надія Іволжатова.

Ці майстерні оснастять згідно з державним проєктом, який передбачає субвенцію на закупівлю обладнання і устаткування: 70% буде оплата з державного бюджету і 30% з міського. Також будуть виконані ремонтні роботи окремих приміщень коштом міського бюджету.

«У нашому місті один заклад переміг у цьому проєкті. Хоча ми підтримували дві заявки. У цьому закладі обладнають класи саме для будівельного напрямку. Адже на сьогодні ця професія є актуальною для відновлення країни, міста. Розуміємо, що обладнання – це ще не все. Тут повинен бути сучасний освітній простір. Тож плануємо виконати ремонт у майстернях та лабораторії коштом міста. Також на сьогодні актуальне питання створення безпечних умов. Відремонтуємо і найпростіше укриття. Сподіваємось, що встигнемо все це зробити до осені», – сказала заступниця директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Оксана Салогуб.

У Дніпрі на базі закладу професійної освіти обладнають навчально-практичний центр

На сьогодні у Дніпрі 11 закладів професійної технічної освіти. Дніпро став одним з перших міст в Україні, яке приймає заклади професійної освіти до комунальної власності. Ця робота розпочата ще у 2021 році. На сьогодні у комунальній власності 4 заклади професійної освіти. Ще по трьох є розпорядження уряду щодо надання згоди на передачу. По решті – процес триває.

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій