Нафтопереробна компанія Індії погодилася купувати у РФ нафту за рублі – ЗМІ

Нафтопереробна компанія Індії погодилася купувати у РФ нафту за рублі - ЗМІ

Фото: Getty Images Нафтопереробна компанія Індії погодилася купувати у Росії нафту за рублі

Розраховуватися за російську нафту індійська компанія погодилася у рублях. Водночас угода з Роснєфтью передбачає знижки на російську нафту для Reliance.

Індійська компанія Reliance Industries (оператор найбільшого у світі нафтопереробного комплексу) уклала однорічну угоду з російською Роснєфтью про закупівлю принаймні 3 мільйонів барелів нафти на місяць. Про це повідомляє Reuters із посиланням на чотири джерела.

Зазначається, що розраховуватися за російську нафту індійська компанія погодилася у рублях. Водночас угода з Роснєфтью передбачає знижки на російську нафту для Reliance.

Згідно з умовами угоди, яка набула чинності на початку індійського фінансового року з 1 квітня, Reliance купуватиме дві партії загальним обсягом близько одного мільйона барелів нафти Urals зі знижкою $3 за барель. Крім того, угода дозволяє замовнику додатково купувати ще чотири партії нафти щомісяця.

За даними джерел, індійський нафтопереробник також купуватиме одну-дві партії на місяць нафти з низьким вмістом сірки, головним чином суміші ESPO, що експортується з російського тихоокеанського порту Козьміно, з надбавкою $1 за барель до котирувань у Дубаї.

Як повідомляється, Reliance погодилася здійснити оплату за нафту в російських рублях через індійський HDFC Bank і російський Газпромбанк, який уник санкцій Заходу.

Індія, третій у світі найбільший імпортер і споживач нафти, стала найбільшим покупцем нафти з РФ після відмови від неї країнами Заходу у відповідь на вторгнення Росії в Україну в 2022 році. Однак Індія платила за російську нафту в рупіях, дирхамах і китайських юанях.

Нагадаємо, Росія поновила доставку нафти до Індії підсанкційним Совкомфлотом.

Раніше повідомлялося, що індійська компанія Reliance відмовилася від постачання нафти РФ танкерами Совкомфлоту.

Через деякий час з’явилося повідомлення, що всі компанії Індії відмовилися приймати нафту з танкерів Совкомфлоту.

Джерело

UKRPULSE