Безпілотний авіаційний ударний комплекс Warmate 20. Мілітарний

Польська компанія WB Group створила далекобійний безпілотний авіаційний ударний комплекс Warmate 20. Це перший далекобійний дрон, презентований польським виробником, який має тривалу співпрацю з Україною.

Про це у коментарі "Мілітарному" розповіли у WB Group.

Зазначається, що безпілотник має високоефективну бойову частину вагою 20 кілограмів. Точний радіус дії, як і детальні літальні характеристики тримається в таємниці, але вони вимірюються "сотнями кілометрів".

У рух БПЛА приводиться двигуном внутрішнього згоряння власної розробки WB Group. Також триває розробка версій дрона з реактивним двигуном.

Останні версії Warmate 3 здатні діяти в умовах відсутності сигналу GPS та автономно донаводитися на ціль за допомогою "комп’ютерного зору".

Від початку цього року Головне управління розвідки Міноборони України та Сили спеціальних операцій ЗСУ продемонстрували низку відеороликів з ураженням російських ЗРК та РЛС за допомогою Warmate 3 з функцією автономного донаведення у термінальній стадії.

Warmate — це сімейство ударних БПЛА, що стоять на озброєнні Сил оборони України та Війська Польського. Дрон BSP-U, який походить від Warmate, з бойовою частиною вагою у 5 кілограмів застосовується у складі розвідувально-ударного комплексу польської армії Gladius.

Що відомо про виробництво БПЛА в Україні

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками 2023 року розповів, що у 2024 році Україна виробить мільйон БПЛА.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін наприкінці грудня 2023 року оголосив, що в Україні понад 200 заводів, які у 2024 році будуть виробляти мільйон дронів для ЗСУ.

Раніше генеральний директор АТ "Українська оборонна промисловість" Герман Сметанін в інтерв'ю "ЄП" інформував, що Україна розпочала серійне виробництво нового дрона-камікадзе.

Кластер Brave1

26 квітня 2023 року в Україні запустили Defence Tech кластер Brave1. Він став єдиною платформою для співпраці розробників військових технологій з компаніями, державою та армією. Платформа дозволить збільшити виробництво зброї та техніки.

3 березня 2024-го глава мінцифри Михайло Федоров розповів, що кластер оборонних технологій Brave1 профінансував 173 гранти на загальну суму 3 мільйони доларів для розробників, які створюють інновації у сфері озброєнь.

Вам також може сподобатися