Судитимуть харків’янку, яка закликала приєднувати території України до РФ

Жінка переховується від слідства.

Пропагандистка записала відео про приєднання української землі до Росії.

Співробітники Служби безпеки України викрили харків’янку, яка  виправдовувала окупацію частини території України та заперечувала існування України як суверенної держави. Жінка розповсюджувала такі дописи у проросійських Telegram-каналах. 

“Встановлено, що жінка записала відеозвернення, у котрому закликала до проведення незаконних референдумів на тимчасово окупованих територіях України та їх приєднання до рф. В одному із дописів агітаторка стверджувала, що приєднання до рф врятує мешканців окупованих територій від “злочинної” української влади”, — розповів речник Управління Служби безпеки України у Харківській області Владислав Абдула.

Судово-лінгвістична експертиза підтвердила наявність злочину у дописах жінки.

За інформацією Харківської обласної прокуратури, 30-річна жінка переховується від слідства, тому підозру їй оголосили заочно. Судитимуть її також заочно у Київському районному суді Харкова за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність) і ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування та заперечення збройної агресії Росії проти України) Кримінального кодексу України. Якщо її провину доведуть, їй загрожує до п’яти років тюрми.

Як писав UA-NEWS.in.ua, харків’янина судитимуть удруге за надмірну любов до Росії. Шанувальник “руського миру” писав до проросійських чатів.

Джерело

UKRPULSE