У місто з 10 травня почали заходити групи окупантів, бої точаться на півночі Вовчанська.

У перший день контрнаступу росіян у Вовчанську зникли двоє київських волонтерів.

Вони приїхали у місто рятувати людей, але до адресатів так і не дісталися. Це була північна околиця міста, звідки армія РФ намагалася зайти у місто. Наступного дня рідні волонтерів написали заяву до поліції про зникнення. Поки що їх не знайшли, проте у поліції є покази свідка, який бачив волонтерів на півночі Вовчанська.

“Сестра одного з них повідомила про зникнення. Ми вже розслідуємо цю справу, та на жаль, за попередньою інформацією та даними від свідків, хлопців розстріляли російські військові. Один з них, ймовірно, поранений, другий не вижив. Територія, на якій вони зникли, зараз небезпечна”, — розказав UA-NEWS.in.ua начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов.

Про волонтерів поліцейським розказав 19-річний хлопець, який того ж дня приїхав до Вовчанська вивезти бабусю. Поки вони збирали речі, у будинок увірвалися озброєні російські військові.

“Хлопця роздягли та кинули до підвалу. Він намагався тікати – тоді по ньому відкрили вогонь. Дивом вцілів, росіяни погрожували його вбити та знову зачинили. Звільнитися він зміг лише вночі, після того, як військові пішли з будинку. І хлопець, і його бабуся вже в безпеці, їх евакуювали”, — повідомив Болвінов.

Евакуація з Вовчанська триває, на 13 травня, за офіційною інформацією, у місті лишалося близько 200-т людей. Поліція залишається працювати у місті. Зараз також людей вивозять із Липецького та Циркунівського напрямків. Їх евакуюють до Харкова, де надають першу гуманітарну та юридичну допомогу, розселяють у гуртожитки. За останніми даними, загалом з 10 травня евакуювали майже 8000 людей.

Нагадаємо, минулої доби росіяни захопили ще кілька сіл на Харківщині, доля двох невідома. У Вовчанську тривають вуличні стрілецькі бої, окупантів намагаються витіснити за межі міста.

Джерело

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій