Новий головний тренер збірної України дуже здивований вчинками деяких наших волейболістів

Рауль ЛОСАНО: «Приїхав допомагати українцям, але не всі це прийняли»

67-річний аргентинський фахівець Рауль Лосано – наставник зі світовим ім'ям і з більш ніж 30-річним стажем тренерської діяльності. В його послужному списку робота у себе на батьківщині, а також в Італії, Іспанії, Польщі, Німеччині, Китаї, Ірані та Японії. Зі збірними командами він ставав призером чемпіонату світу та Всесвітньої Універсіади, а з клубами тричі перемагав у європейських кубкових турнірах, завойовував чемпіонські звання у Південній Америці та Європі, зокрема, в Аргентині та Італії.

У квітні цього року Лосано прийняв запрошення Федерації волейболу України та генерального спонсора національної збірної України компанії «Епіцентр», ставши головним тренером чоловічої національної збірної нашої країни. І яким же було його здивування, коли, прибувши на перший навчально-тренувальний збір до Городка Хмельницької області для підготовки до «Золотої Євроліги», яка стартує вже незабаром за два тижні, він дізнався, що ціла низка провідних гравців збірної з різних причин стали відмовлятися від виклику до команди.

– Чесно кажучи, для мене це був справжній шок, – розповів в ексклюзивному інтерв'ю нашому кореспонденту Рауль Лосано. – Я був впевнений, що таке неможливо у принципі, а в країні, яка третій рік перебуває у стані війни, й поготів. Адже я приїхав сюди, щоб допомогти українцям, щоб ще більше підняти престиж цієї країни на міжнародній арені. І раптом таке. Найнеприємніше у цій ситуації, що переважна більшість відмовників самі не подзвонили мені і не приїхали на збір, а передавали інформацію через своїх агентів. У зв'язку з цим хочу наголосити, що я багато років працюю у волейболі, постійно тримаю контакт із людьми і завжди відкритий для спілкування з кожним гравцем. Тому не треба передавати мені якусь інформацію через третіх осіб. Приїжджайте, дзвоніть, говоріть. Тільки Дмитро Вієцький це зробив правильно, як належить. Сам приїхав до Городка, ми поговорили з ним та обговорили всі питання.

– Ви вже проводили заняття із тими гравцями, які перебували в Україні?
– Так. Після закінчення чемпіонату України ті хлопці, які отримали виклик до збірної, трохи відпочили та прибули до Городка. Ми з ними вже провели кілька тренувань. А 3 травня команда виїхала до Польщі на основний та заключний навчально-тренувальний збір. Саме туди мали приїхати всі легіонери. Але деякі з них, як я сказав, наперед відмовилися приїжджати. Я все ж таки сподівався на те, що 4 травня побачу хоча б когось із них, але, на жаль.

– Поки Ви будете тренером збірної України, для цих волейболістів двері до збірної залишаться відчиненими?
– Двері відчинені для кожного гравця, який є патріотом своєї країни та готовий боротися за її прапор. Для тих, кого не треба просити і хто розуміє важливість та значення національної збірної. Я ще можу зрозуміти ветеранів, тих, кому за тридцять, їм вже доводити особливо нічого. Але як ставиться до того, що серед тих, хто відмовився, є зовсім молоді хлопці, у яких справжня спортивна кар'єра тільки починається? До речі, як позитивний приклад можу навести Миколу Рудницького. Йому зараз 42 роки і спочатку він хоч і був у списках кандидатів, але на перший збір не запрошувався. А коли виникла така ситуація, то він одразу відгукнувся, зібрав свої речі та з'явився на тренування. Отак мають чинити справжні спортсмени.

Тепер щодо тих, хто відмовився. Наскільки я знаю, керівництво Федерації волейболу порушуватиме питання про їх дискваліфікацію. І я вважаю, що це буде абсолютно правильне рішення. Ці волейболісти самі ухвалили таке рішення і самі за нього мають відповідати.

– Скільки людей зараз тренуються у збірній і можете назвати цих гравців? Адже шанувальники волейболу в нашій країні поки що взагалі не уявляють, яким буде склад головної команди після всіх цих подій.
– Звісно, назву. На даний момент у збірній працюють:
Зв’язуючі – Владислав Діденко, Сергій Євстратов, Дмитро Долгополов, Віталій Пархоменко
Догравальники – Євген Кісілюк, Микита Лубан, Олександр Наложний, Дмитро Янчук, Тимур Цмокало
Центральні блокуючі – Микола Рудницький, Олександр Коваль, Денис Велецький, Максим Дрозд, Андрій Челеняк і трохи пізніше має під'їхати Юрій Семенюк
Діагональні – Віктор Шаповал, Дмитро Шаповал
Ліберо – Олександр Бойко, Ярослав Пампушко
Із цього числа до заявки на Золоту Євролігу ми маємо вибрати 14 волейболістів.

– Хто допомагає Вам працювати у тренерському штабі збірної?
– Моїми помічниками є польський тренер Петер Грабан, який минулого сезону привів варшавський «Проект» до бронзових нагород Плюс Ліги, а також відомі в Україні тренери Костянтин Рябуха та В'ячеслав Гриньов. Незабаром очікуємо на приїзд ще одного фахівця з Італії. Він займатиметься фізичною підготовкою. Я впевнений, що ми встигнемо награти склад до ігор Євроліги.

– Виходячи із ситуації, що склалася, завдання збірної на майбутній турнір скориговані?
– В Україні досить багато волейбольних талантів і ми намагатимемося створити ту збірну, яка згодом боротиметься за високі місця у різних турнірах. Щодо найближчих матчів, то від прогнозів поки утримаюся. Подивимося у справі хлопців і тоді вже робитимемо висновки.

І на закінчення оголосимо список волейболістів, які з різних причин відмовились виступати за збірну України: Олег Плотницький, Василь Тупчий, Ілля Ковальов, Дмитро Терьоменко, Ян Єрещенко, Віталій Щитков, Горден Брова, Владислав Щуров, Тимофій Полуян.

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій