У Запорізькій області сплатили вже більше 150 мільйонів гривень компенсації за зруйноване та пошкоджене житло

У Запорізькій області сплатили вже більше 150 мільйонів гривень компенсації за зруйноване та пошкоджене житло

У Запорізькій області за програмою єВідновлення вже погодили 785 заяв на компенсацію за пошкоджене майно на загальну суму в 57 мільйонів гривень та вже видано 75 сертифікатів на суму 94 мільйони гривень за зруйноване майно.

Про це розказав директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ЗОВА Віталій Литвиненко під час брифінгу, передає 061.

Для пошкодженого майна максимальна сума компенсації складає 350 тисяч гривень за пошкоджені квартири, 500 тисяч гривень за знищені квартири.

«На сьогодні переважна більшість отриманих компенсацій стосується безпосередньо квартир і вартість середньої компенсації складає 75 тисяч гривень. Щодо знищеного майна, то більшість компенсацій отримана за пошкоджене жило в місті Запоріжжя — 43 заяви,в Комишуваській селищній раді Запорізького району  — 23 заяви. По іншим дев’яти громадам — по дві заяви та менше. Що стосується безпосередньої статистики по компенсації за пошкоджене майно, то лідер також місто Запоріжжя 430 задоволених заяв, 206 заяв — це Комишуваська рада. На третьому місці Кушугумська селищна рада, Степненська, Таврійська рада — четверте та п’яте місце відповідно», — сказав Віталій Литвиненко.

Посадовець зазначив про те, що на сьогодні мають право на компенсацію громадяни України, які зареєстрували право власності в державному реєстрі майнових прав. На жаль, є проблема щодо сільських територій, де документи не оформлені, як на будинки, так і земельні ділянки.

«Проблема в сільській місцевості №1 – це відсутність правовстановлюючих документів. Щодо основних причин відмов  — майно не зареєстровано, подані неправдиві дані. Також є обмеження щодо тих власників, які можуть отримувати компенсацію  — це не можуть бути особи, що мають кримінальну відповідальність за державну зраду та інші норми законодавства. Якщо брати багатоквартирні будинки, то якщо в них пошкоджені місця загального користування, то мешканці квартир не можуть отримувати компенсацію за знищення майно, бо цей будинок має бути відремонтовано капітально. В такому випадку люди повернуться в свої квартири після проведення ремонтних робіт», – розказав Віталій Литвиненко.

По місту Запоріжжя на сьогодні відбувається відновлення коштом державного та місцевого бюджету 10 багатоквартирних будинків. Чотири з них, де замовникам є Запорізька міська рада, роботи будуть завершені до липня місяця. Також шість будинків відновлює Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Запорізькій області. Ці будинки планують завершити до кінця цього року.

«Крім цього, два будинки ще на сьогодні проходять тендерні процедури та невдовзі також будуть відновлені. Це будинок на проспекті Соборному, 44 та Застафонській, 8. На останньому будинку хочу зупинитись окремо, бо третій та четвертий під’їзди цього будинку внаслідок ракетного влучання не підлягають відновленню. Мешканці цих квартир будуть отримувати компенсацію за знищене майно, а у двох під’їздах буде здійснено капітальний ремонт. Що стосується отримання компенсації по третьому-четвертому під’їзду, то на сьогодні проводиться ця робота, вже сформовано 38 сертифікатів на 35 квартир» – зазначили в обласному департаменті ЖКГ.

В ЗОВА при цьому нагадали про те, що право на компенсацію мають мешканці тільки Запорізького району і двох громад Пологівського району – Воздвижівська та частина населених пунктів Преображенської громади. Водночас є пілотний проєкт  по компенсації за знищені будинки безпосередньо на тимчасово окупованій території. Експериментальний проєкт реалізували у місті Мелітополь із застосуванням супутникових зйомок і інших технічних засобів, щоб підтвердити факт руйнування.

UKRPULSE