Після прориву росіян Сирський змінив командувача ОУВ “Харків”

Михайло Драпатий змінив Юрія Галушкіна, який був призначений на початку квітня.

Після стрімкого прориву лінії оборони на Харківщині Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський змінив командувача оперативно-стратегічного угруповання військ “Харків”.

З 11 травня за цей напрямок відповідає бригадний генерал, колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України Михайло Драпатий.

Про це UA-NEWS.in.ua повідомили власні джерела.

Михайло Драпатий колишній командир 2-го механізованого батальйону 72 окремої механізованої бригади, який у травні 2014 увійшов у Маріуполь, щоб посилити підрозділи, які відбивали штурм терористів, і звільнити заручників.

У 2014-му Драпатий вступив до Національного університету оборони України. Згодом перевівся на заочну форму навчання й повернувся до зони АТО у статусі начальника штабу 30 окремої механізованої бригади.

Із серпня 2016 року — командир 58 окремої мотопіхотної бригади.

З липня 2017 року — командир бригади безпосередньо в зоні АТО.

Із серпня 2019 року — слухач Національного університету оборони. У 2021-му визнаний найкращим випускником оперативно-стратегічного рівня підготовки управління.

Був одним з командувачів операції звільнення Херсона.

Нагадаємо, на початку квітня 2024 року генерал Галушкін став командувачем ОУВ “Харків”, змінивши Андрія Грицкова. Про це повідомляв заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації.

“У нас в Харківській області новий командувач, я дуже з оптимізмом зустрічаю цю новину. Скажу, що це людина небайдужа і я думаю, що ми реалізуємо багато справ. Це Галушкін Юрій Алімович. Командувач оперативно-тактичного угруповання “Харків”. Я бачу фахову і, найголовніше, небайдужу людину, тому я маю нормальне очікування стосовно співпраці воєнної адміністрації з командувачем”, — сказав Семенуха.

ОУВ “Харків” відповідальне за Слобожанський напрямок оборони.

Нагадаємо, зранку 10 травня російська армія прорвала оборону на Харківщині на двох напрямках – Вовчанському та Липецькому. Неподалік Вовчанська окупанти зайняли прикордонні села Гатище та Плетенівка, тривають бої поблизу Огірцевого. На Липецькому напрямку вдруге окуповані Красне, Борисівка, Стрілеча, Пильна. За даними Генштабу, армію РФ вдалося зупинити. Удень 12 травня тривали бої на підході до Вовчанська та села Глибоке.

Джерело

UKRPULSE