У Білому домі впевнені, що українці зможуть протистояти наступу окупантів.

США допускають просування російської армії на Харківщини і намагання створити буферну зону, але “серйозних проривів” не очікують. 

Про це журналістам заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на агентство AFP.

США очікували наступу, а російська армія готувалася до нього під час тривалої затримки схвалення додаткової допомоги для України в Конгресі, сказав Кірбі, коментуючи дії росіян на півночі Харківщини.

“Росія, цілком можливо, здійснить подальші просування в найближчі тижні. Але ми не очікуємо якихось серйозних проривів, і з часом приплив американської допомоги дозволить Україні протистояти цим атакам протягом 2024 року”, — додав представник Білого дому.

За прогнозами Кірбі, російські сили в подальшому збільшать інтенсивність вогню і перекинуть додаткові війська, “намагаючись створити неглибоку буферну зону вздовж українського кордону”.

“Ми впевнені в українських (силах. – Ред.) і працюємо цілодобово, щоб забезпечити їх обладнанням, інструментами, зброєю, необхідною для захисту від цих атак”, – запевнив Кірбі.

Як писав UA-NEWS.in.ua, напередодні російська армія активізувалась на півночі Харківської області. Російське угруповання почало наступ з Бєлгородської області, намагаючись розширити лінію фронту. Військовий експерт назвав чотири села на Харківщині, куди зайшли росіяни. У Генштабі, Міноборони та ХОВА не підтверджують втрат територій. 

Російські військові пробують наступати на Харківщині і будуть намагатися нарощувати зусилля там, де зможуть прорвати оборону. Але впритул підійти до Харкова ворогу не вдасться.

Джерело

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій