Олександр Машлай
Відкрили збір, щоб підтримати дружину та дітей загиблого захисника Олександра Машлая, який був активістом, пластуном та учасником «Національного альянсу».
Підтримати сімʼю можна за посиланням. Нагадаємо, захисник загинув вранці 7 травня під час виконання бойового завдання. Про це повідомили і на сторінці «Пласт на Волині», розповівши біографію воїна.
Олександр Машлай орієнтовно з 1993 року – пластун, новак рою «Хрущі». Згодом став пластуном юнацького гуртка «Яструби» в 33 курені імені Уласа Самчука в Рівному. Активно брав участь у таборах, мандрівках, заходах. Склав пластову присягу. Пластував орієнтовно до 1998 року.
Навчався у Гощанській гімназії, вищу освіту здобував у Національному університеті водного господарства та природокористування. Закінчив його в 2004 році. Активний в громадсько-політичному житті на Рівненщині та Волині. Дійсний член «Молодіжного Націоналістичного Конґресу». В 2004 році співкоординатор громадянської кампанії «ПОРА» («чорна») на Рівненщині. З 2005 року – член громадської організації «Національний Альянс» та головний редактор громадсько-політичного видання «Правий Поступ». Організатор та співорганізатор патріотичних молодіжних таборів, теренових ігор та заходів. В 2005 році спільно з побратимами з «Національного Альянсу» брав участь в опозиційній акції «Чорнобильській шлях» в Мінську, де був затриманий та засуджений на 10 діб арешту.
В 2006-2007 роках проходив строкову службу начальником радіостанції в лавах Збройних сил України.
Одружився 5 жовтня 2008 року з громадською активісткою з Луцька, учасницею «Національного Альянсу» Валентиною Глущук. Відтоді перебрався на постійне проживання до Луцька. В подружжя народилися сини Богдан та Орест, які стали активними пластунами.
Співорганізатор та постійний член оргкомітету фестивалю «Бандерштат» в Луцьку.
З початку повномасштабного російського вторгнення зголосився до війська. На фронті – молодший сержант у складі 25 окремого штурмового батальйону 47 окремої механізованої бригади «Маґура» Збройних Сил України, де займався забезпеченням звʼязку. Був автором-розробником шеврону свого батальйону. Влітку 2023 брав участь у наступі під Роботино на Запоріжжі. З жовтня 2023 діяв в обороні Авдіївського коксохімічного заводу.
Загинув під час бойового завдання поблизу селища Желанне, Очеретинської селищної громади Покровського району Донецької області.