Литва планує побудувати в Україні 6 шкіл-бомбосховищ — керівник литовських програм Co-create Future of Ukraine

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Шкільне укриття у Харкові. Telegram/ Ігор Терехов

Литва до кінця цього року планує побудувати шість підземних шкіл у Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Сумській, Чернігівській, а також, можливо, у Харківській областях.

Про це в інтерв'ю "Укрінформу" сказав керівник литовських програм Co-create Future of Ukraine Артурас Жарновскіс.

Зокрема він розповів про роботу над великим проєктом у Миколаївській області та інших регіонах, які знаходяться неподалік фронту та постійно перебувають під російськими обстрілами.

"Там будуть безпечні для воєнного часу школи-укриття. У мирний час вони можуть використовуватися як багатофункціональні приміщення – спортивні, розважальні тощо", – сказав Жарновскіс.

Він уточнив, що йдеться про конкретні локації в шести регіонах: Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Сумській та Чернігівській областях. За його словами, локацію шостого об'єкта ще визначають. Скоріше за все, це буде Харківщина.

"В названих регіонах ми починаємо будувати великі школи-бомбосховища. І це – будівництво "з нуля", в місцях, де раніше укриттів не було. Серед іншого безпекові умови в таких підземних приміщеннях передбачатимуть, про всяк випадок, і антирадіаційний захист. Наша мета, аби діти могли повернутися до освітнього процесу з безпосереднім спілкуванням одне з одним і з учителями. Гадаю, ми зможемо закінчити це будівництво вже цього року", – додав Жарновскіс.

UKRPULSE