Харкову критично потрібні донори

Не вистачає крові усіх груп та резус-факторів.

Харків’ян та жителів області закликають стати донорами.

У Центрі крові зазначають, що через нестачу донорів бракує крові у лікарнях та на фронті. Дефіцит став особливо помітним останні кілька тижнів. 

“Наша область майже залишається без донорської крові. Сльози замість слів. Ми вже не знаємо, куди й що писати, щоб люди здали кров. Окрема любов до кожного, хто є донором Харківського Центра крові. Здайте, будь ласка, кров”, – повідомили у Центрі крові.

Попередньо записуватися на здачу крові не потрібно. Пункти здачі працюють під час повітряних тривог. Із уточнюючими запитаннями можна звертатися за телефоном 0 95 570 4766.

Де можна здати кров:

Центр крові, вул. Клочківська, 366 (пн-пт з 08:00 до 15:00, сб з 08:00 до 13:00)

ТРЦ “Нікольський” -1 поверх (вт, чт, сб з 09:00 до 14:00).

Лікарі просять не вживати алкоголь за 48 годин до донорства і нагадують, що при вживанні ліків на постійній основі здавати кров не можна (протизаплідні, вітаміни та бади — не належать до протипоказань).

Графіка: UA-NEWS.in.ua.

Як писав UA-NEWS.in.ua, Центр служби крові працює у бомбосховищі. Обладнання і персонал перевели під землю після трагедії, яка сталася 25 лютого 2022 року. На другий день війни росіяни обстріляли приміщення Центру на Клочківській. Одна людина загинула, ще двоє отримали поранення — вони стояли біля будівлі, бо в ті дні бажаючих здати кров було так багато, що черги тягнулися на вулицю.

Стати донором може людина старше 18 років. Є певні обмеження: вага більша за 50 кг, відсутність хронічних серцево-судинних хвороб, інфекційних захворювань, діабету, хронічних захворювань шлунку, нирок, дихальної та імунної систем. У будь-якому разі лікарі перед здачею крові проведуть обстеження.

Джерело

UKRPULSE